Przykre sceny podczas meczu. Zawodnicy dusili się i wymiotowali z powodu smogu

Inne
Przykre sceny podczas meczu. Zawodnicy dusili się i wymiotowali z powodu smogu
fot. Youtube

Do przykrych scen doszło podczas meczu krykieta pomiędzy reprezentacjami Indii i Sri Lanki. Z powodu wysokiego poziomu smogu obecnego w Delhi zawodnicy obu drużyn dusili się, a nawet wymiotowali. Dwóch najbardziej poszkodowanych sportowców musiało opuścić plac gry.

Na początku tego roku lekką konsternację wywołał fakt, że piłkarze Cracovii trenowali z założonymi maskami antysmogowymi. Powodem takiego zachowania była fatalna jakość powietrza w stolicy Małopolski. Krakowskie realia nadal wyglądają jednak dużo lepiej niż sytuacja w Delhi, które boryka się z bardzo poważnym problemem.

Najlepszym przykładem na dramatycznie wysoki poziom smogu w stolicy Indii były sceny rozgrywające się podczas meczu krykieta pomiędzy reprezentacjami gospodarzy oraz Sri Lanki. W trakcie spotkania zawodnicy, pomimo gry w specjalnych maskach, narzekali na fatalne samopoczucie. Najbardziej poszkodowani zostali Mohammad Shami i Suranga Lakmal, którzy wymiotowali i musieli opuścić plac gry przed końcem meczu.

Sytuacji z pewnością nie poprawiał fakt, że występujący w Delhi zawodnicy na boisku spędzają po... osiem godzin dziennie.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze