PŚ w skokach: Hayboeck nie wystąpi w Titisee-Neustadt

Zimowe
PŚ w skokach: Hayboeck nie wystąpi w Titisee-Neustadt
fot. PAP

Michael Hayboeck nie wystąpi w weekend w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Zamiast tego uda się na krótkie zgrupowanie treningowe do norweskiego Lillehammer - poinformowała austriacka federacja.

Jak napisano w komunikacie, po kontuzji stawu skokowego zwycięzcy pięciu konkursów PŚ potrzeba stabilizacji i spokojnego odbudowania formy, stąd decyzja o rezygnacji z występów pucharowych.

 

"Zdajemy sobie sprawę, że po urazie Michael nie był w stu procentach przygotowany, by na początku sezonu z powodzeniem walczyć ze światową czołówką. Do właściwej dyspozycji i rytmu musi dochodzić krok po kroku. Dlatego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, choć zapewne nie jest ono idealne" - tłumaczył trener kadry Heinz Kuttin.

 

Szkoleniowiec zdecydował, że w miejsce Hayboecka nie zabierze do Niemiec innego zawodnika.

 

W tym sezonie 26-letni Austriak, który dwukrotnie stanął na podium Turnieju Czterech Skoczni, najlepiej spisał się w pierwszym z dwóch konkursów w Niżnym Tagile zajmując 19. pozycję. Następnego dnia był jednak 35., co z kolei było jego najgorszym występem.

 

W sobotę w Titisee-Neustadt odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę - indywidualny.

KJ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze