Reprezentantka Bułgarii w Chemiku Police

Siatkówka
Reprezentantka Bułgarii w Chemiku Police
fot. Chemik Police

Chemik Police zakontraktował czwartą środkową. Ekipę mistrza Polski wzmocniła reprezentantka Bułgarii Straszimira Filipowa.

Filipowa to doświadczona reprezentantka Bułgarii. W trakcie ostatnich mistrzostw Europy była podstawową środkową. W fazie grupowej Bułgarki pokonały Turcję i Ukrainę, przegrały z Rosją w tie-breaku. Ostatecznie zajęły w turnieju 9. miejsce. Simeonova w przeszłości pełniła funkcję kapitana reprezentacji.

 

W karierze klubowej występowała m.in. w lidze rosyjskiej, francuskiej i azerskiej. Ostatnie lata spędziła w Azerrail Baku.

 

Co ciekawe, nieco starsi i wytrwalsi kibice mogą pamiętać ją z polskich parkietów. W sezonie 2005/06 zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski z Calisią Kalisz.

 

Na swoim koncie ma 3 mistrzostwa i Puchary Francji, brązowy medal w mistrzostwach Rosji, mistrzostwo i brąz w Azerbejdżanie.

 

Urodziła się 18.08.1985 roku i mierzy 195 centymetrów.

 

– Pozyskaliśmy zawodniczkę doświadczoną, ograną na poziomie międzynarodowym. To ważne, ponieważ dołącza do nas w trakcie trwania sezonu, a doświadczenie będzie kluczowe w szybkiej aklimatyzacji w nowym miejscu. Sportowo na pewno jest dla nas dużym wzmocnieniem. To środkowa solidna w zasadzie w każdym elemencie. Ma dobry blok, jest skuteczna w ataku i dysponuje kąśliwą zagrywką. Cieszę się, że pomoże nam w walce o trofea – powiedział trener Chemika Jakub Głuszak.

 

RM, Chemik Police - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze