Surowa kara dla Bjelicy. Trener Lecha Poznań zawieszony

Komisja Ligi podjęła w środę decyzję w sprawie trenera Lecha Poznań Nenada Bjelicy. Chorwat, w wyniku zachowania jakiego dopuścił się w trakcie ostatniego ligowego meczu, nie będzie mógł prowadzić "Kolejorza" w dwóch spotkaniach LOTTO Ekstraklasy.

Po raz kolejny w tym sezonie piłkarze poznańskiego klubu nie będą mogli liczyć na wsparcie trenera Bjelicy. Tym razem to rezultat wydarzeń mających miejsce podczas ostatniego spotkania przeciwko Piastowi Gliwice (0:0). Chorwat został wyrzucony na trybuny w 60. minucie za protesty związane z decyzjami podejmowanymi przez arbitra.

"Trener Lecha Poznań Nenad Bjelica usunięty został ze strefy technicznej w 60. minucie. Pomimo dwukrotnych ostrzeżeń (1. krok w wykonaniu sędziego technicznego, 2. krok sędziego głównego) za agresywne okrzyki w stronę sędziego głównego. Po usunięciu trener krzyczał do sędziego „Jeb*e tie matter i co zrobiłem k***a!" - brzmiał pomeczowy raport sędziego Bartosza Frankowskiego.

W kolejnych dwóch spotkaniach ligowych "Kolejorz" najpierw podejmie Cracovię, a później pojedzie do Lubina, by zmierzyć się z Zagłębiem. Gdy Bjelica był zawieszony ostatnio, rolę pierwszego szkoleniowca pełnił drugi trener Rene Poms. Pod jego okiem poznaniacy ograli Arkę Gdynia (4:1), Legię Warszawa (3:0) i zremisowali z Jagiellonią Białystok (1:1).