Belgia straciła prawo do organizacji Euro 2020!

Piłka nożna
Belgia straciła prawo do organizacji Euro 2020!
fot. PAP/EPA

Belgia straciła prawo do organizacji meczów piłkarskich mistrzostw Europy w 2020 roku, w związku z opóźnieniami przy budowie stadionu w stolicy kraju. Spotkania, które miały odbyć się w Brukseli zostaną rozegranę w Londynie - poinformowała w czwartek UEFA.

W Belgii zaplanowano cztery mecze ME – trzy fazy grupowej oraz jeden 1/8 finału. Wszystkie zostały przeniesione na londyński stadion Wembley, gdzie odbędą się także półfinały oraz finał turnieju.

 

„Dyskutowaliśmy o tym problemie przez długi czas, ale organizatorzy nie byli w stanie dostarczyć nam niezbędniej dokumentacji. Nie wiedzieliśmy, czy ukończą ten stadion, czy nie. Uznaliśmy, że czekanie jest zbyt ryzykowne. Jeżeli w styczniu powiedzieliby nam, że obiekt nie będzie gotowy, mielibyśmy spory problem” – powiedział prezydent UEFA Słoweniec Aleksander Ceferin.

 

Eurostadium ma powstać na peryferiach Brukseli. Budowa areny została jednak zatrzymana w fazie projektowej.

 

„Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przesunąć rozstrzygnięcie w czasie, ale szanujemy decyzję UEFA. Brak meczów ME nie oznacza rezygnacji z budowy stadionu. Taka arena jest w Belgii niezbędna. Mamy nadzieję, że w styczniu zostaną wydane odpowiednie pozwolenia i ruszymy z pracami”– stwierdził sekretarz generalny belgijskiej federacji piłkarskiej Koen De Brabande

 

UEFA poinformowała również, że mecz otwarcie ME odbędzie się w Rzymie na Stadio Olimpico. Federacja zdecydowała też o podziale miast na poszczególne grupy.

 

  Grupa A: Rzym i Baku
  Grupa B: Sankt Petersburg i Kopenhaga
  Grupa C: Amsterdam i Bukareszt
  Grupa D: Londyn i Glasgow
  Grupa E: Bilbao i Dublin
  Grupa F: Monachium i Budapeszt

 

Euro 2020 (12 czerwca - 12 lipca) z udziałem 24 drużyn odbędzie się w 12 miastach-gospodarzach w Anglii, Azerbejdżanie, Danii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczach, Rosji, Rumunii, Szkocji, we Włoszech i na Węgrzech. W ten sposób uczczona zostanie 60. rocznica powstania kontynentalnej federacji.

 

Ćwierćfinały odbędą się w Baku, Monachium, Rzymie i Sankt Petersburgu, a półfinały i finał w Londynie.

 
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze