Piłka nożna

Belgia straciła prawo do organizacji Euro...

Mowa konkretnie o Kolumbii, z którą Francja zmierzy się 23 marca o godz. 21:00 na Stade de France. To będzie dla nich początek przygotowań. Następnie, 27 marca, "Trójkolorowi" odwiedzą gospodarzy mundialu. Z Rosją zagrają na jednej z aren turnieju, ale nie zostało jeszcze ustalone na której.

Na przełomie maja i czerwca Francuzów czekają natomiast trzy mecze w dwa tygodnie. Pierwszy odbędzie się 28 maja na Stade de France, ale rywal nie jest jeszcze znany. Drugi zostanie rozegrany 28 maja Allianz Riviera w Nicei, a w nim formę "Trójkolorowych" sprawdzą Włosi. Ostatnie spotkanie podopiecznych Didiera Deschampsa przed mundialem odbędzie się 9 czerwca w Lyonie. Rywalem będzie USA.

Możemy mieć niemalże pewność, że na mecz z Kolumbią PZPN wyśle swojego delegata, który sprawdzi potencjał naszego rywala.

Ważną informacją jest fakt, że francuska federacja przedłużyła umowę z Volkswagenem. Z jej tytułu związek będzie otrzymywał sześć milionów euro rocznie. I tak przez kolejne cztery lata. Swoją drogą, ciekawe jaką kwotą może się pochwalić najlepszy sponsor "Biało-Czerwonych"?