Grosicki został doceniony! Wszystko za sprawą pięknego gola

Przepiękny gol reprezentanta Polski - Kamila Grosickiego w przegranym 1:4 meczu przeciwko Sheffield United został wybrany przez kibiców Hull City trafieniem miesiąca. Czołowy gracz Biało-Czerwonych za swoją bramkę dostał aż ponad 60 procent głosów.

"Grosik" w spotkaniu rozgrywanym 4 listopada dał prowadzenie "Tygrysom" atomowym uderzeniem z dystansu, ale były to miłe złego początki. Bowiem po przerwie snajper Sheffield - Leon Clarke znokautował w pojedynkę Hull City strzelając im cztery gole.

29-letni Polak w tym sezonie Championship wystąpił w 19 meczach. Strzelił w nich 5 goli oraz zanotował 4 asysty. Jednak w ostatnim czasie 55-krotny reprezentant Polski pełnił rolę rezerwowego. W trzech ostatnich spotkaniach spędził na boisku łącznie tylko 34 minuty.

Hull City obecnie zajmuje 20. miejsce (19 pkt.) w stawce 24 drużyn Championship. Pod wodzą Leonida Słuckiego, byłego selekcjonera reprezentacji Rosji, wygrał tylko cztery mecze i ma zaledwie trzy "oczka" przewagi nad strefą spadkową. Rosjanin fatalną formę swojej ekipy przepłacił utratą posady. W czwartek nowym szkoleniowcem Grosickiego i spółki został Nigel Adkins.