Liga Europy: Sensacyjna porażka Milanu. Kolejni Polacy awansowali

W meczu ostatniej, szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Europy HNK Rijeka sprawiła niespodziankę pokonując przed własną publicznością AC Milan 2:0. W kolejnej fazie rozgrywek zobaczymy kolejnych Polaków, bowiem awans zapewnił sobie Łudogorec Razgrad Jacka Góralskiego i Lokomotiv Moskwa Macieja Rybusa.

Największym zaskoczeniem czwartkowych rozgrywek było zwycięstwo Rijeki nad Milanem. Włosi zapewnili sobie jednak awans już przed rozpoczęciem tego meczu. Zwycięstwo nie wystarczyło Chorwatom do tego, by wywalczyć miejsce w kolejnej fazie rozgrywek.

Dynamo Kijów mogło być spokojne o wynik czwartkowego meczu. Drużyna Tomasza Kędziory miała awans w kieszeni, a mimo to zaprezentowała się z najlepszej strony i wygrała z Partizanem Belgrad 4:1. Polski obrońca spędził na boisku pełne 90 minut. Do grona Polaków, którzy zdołali wywalczyć awans dołączył Jacek Góralski. Jego Łudogorec Razgrad zremisował 1:1 z Hoffenheimem, a to wystarczyło do uzyskania promocji do dalszych rozgrywek. Pomocnik Biało-Czerwonych został zmieniony po 45 minutach. W grze po zwycięstwie 2:0 nad Fastavem Zlin pozostaje także Lokomotiv Moskwa Macieja Rybusa.

Wcześniej awans wywalczyły sobie zespoły: Arsenal Londyn, AC Milan, Olympique Lyon, Atalanta Bergamo, Villarreal, Dynamo Kijów, Partizan Belgrad, SC Braga, FCSB Bukareszt, Viktoria Pilzno, Red Bull Salzburg, Oestersunds, Lazio Rzym, OGC Nice, Zenit Saint Petersbourg i Real Sociedad San Sebastian.