Lublin weekendową stolicą powietrznych akrobacji!

Inne

W najbliższy weekend w Lublinie i po raz pierwszy w naszym kraju odbędą się mistrzostwa świata w Akrobatyce Powietrznej. Pierwsze skojarzenie może być mylne! Nie chodzi bowiem o akrobacje samolotowe, a efektowne ewolucje prezentowane przez zawodniczki i zawodników na wysokości i z użyciem specjalistycznego sprzętu, takie jak na przykład Pole Sports.

Aerial Hoop, aerial silk, aerial cube i pole sport. W tych czterech konkurencjach około 160 zawodników i zawodniczek w sześciu kategoriach wiekowych będzie rywalizować w siedzibie Targów Lublin S.A. o medale mistrzostw świata w akrobatyce powietrznej. Z większością tych dyscyplin spotkał się każdy z nas przy okazji uczestnictwa w wielkich show telewizyjnych, czy sportowych (np. podczas ceremonii otwarcia dużych imprez), w teatrze, cyrku, czy klubie fitness. Zwłaszcza pole sports w ostatnim czasie bardzo mocno zyskują na popularności. Chodzi o formę ćwiczeń siłowych i obrotowych, podczas których wykonywane są ewolucje gibkościowe i rotacyjne na tzw. drążkach wertykalnych, czyli potocznie „rurkach”. Trening poprawia kondycję fizyczną, kształtuje prawidłową postawę ciała i koordynację ruchową wzmacniając głównie mięśnie głębokie i nie wytwarzając dodatkowych obciążeń.

 

Dyscypliny z linii „aerial” polegają na wykonywaniu elementów gimnastycznych, akrobatycznych i tanecznych na przyrządach zawieszonych na wysokości od 2-8m; odpowiednio – stalowej obręczy, zwisających szarfach, czy konstrukcji o kształcie sześcianu. Sędziowie oceniają choreografię, elementy gibkościowe i siłowe.

 

Mimo że w naszym kraju dyscyplina istnieje od niedawna, z październikowych mistrzostw Europy reprezentacja Polski wróciła z ośmioma medalami. Znakomita większość naszych medalistek zaprezentuje się także w Lublinie i powalczy o krążki mistrzostw globu. Relacje z mistrzostw świata w sobotę i w niedzielę w serwisach w Polsacie Sport News.

 

Harmonogram Mistrzostw Świata w Akrobatyce Powietrznej:

 

Sobota

 

 

 

Niedziela

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze