PŚ w biegach: W Davos bez Kowalczyk, szansa Staręgi

Zimowe
PŚ w biegach: W Davos bez Kowalczyk, szansa Staręgi
fot. PAP

Davos będzie gospodarzem najbliższych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w Szwajcarii zabraknie Justyny Kowalczyk. W sobotę w sprincie techniką dowolną przed szansą na dobry wynik stanie Maciej Staręga.

Dla Kowalczyk w tym sezonie liczą się przede wszystkim dwa biegi rozgrywane techniką klasyczną podczas igrzysk w Pjongczangu - sprint i na 30 km. Wszystko jest podporządkowane tym startom, a w Davos zaplanowano zmagania techniką dowolną, której z powodu problemów z kolanem od dawna nie trenuje. Polka obecnie szlifuje formę we włoskich Alpach.

Staręga natomiast po raz pierwszy w tym sezonie będzie miał okazję rywalizować w swojej koronnej konkurencji - sprincie "łyżwą". W tegorocznych mistrzostwach świata w Lahti zajął w niej ósme miejsce. Blisko 28-letni siedlczanin będzie również mógł się zrehabilitować za słaby początek cyklu. W dwóch sprintach techniką klasyczną w Kuusamo i Lillehammer zajmował 55. i 58. miejsce.

Po dwóch pucharowych weekendach w klasyfikacji generalnej prowadzą Szwedka Charlotte Kalla oraz fenomenalny Johannes Hoesflot Klaebo. 21-letni Norweg pierwszy docierał do mety we wszystkich pięciu dotychczasowych startach.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Davos:

sobota, 9 grudnia
kobiety i mężczyźni - sprint techniką dowolną (eliminacje od  godz. 10.45, ćwierćfinały od 13.15)

niedziela, 10 grudnia
kobiety - bieg na 10 km techniką dowolną (11.30)
mężczyźni - bieg na 15 km techniką dowolną (13.45)

no, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze