Ekstraklasa: Górnik nadal liderem

Górnik Zabrze zremisował przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 1:1 i przynajmniej do następnej kolejki pozostanie liderem Ekstraklasy.

Wynik meczu otworzył dopiero w 49. minucie Dani Suarez. Hiszpana idealnym dośrodkowaniem obsłużył młody Szymon Żurkowski, po którym 27-latek przyjął piłkę na klatkę i wpakował ją do bramki Lechii.

Równo dwadzieścia minut później doszło do wyrównania. Lewym skrzydłem urwał się Romario Balde, który dośrodkował na bliższy słupek bramki Górnika. Piłkę wypluł jednak Tomasz Loska, a do niej dopadł Flavio Paixao, który dopełnił formalności.

Do końca meczu nic się już nie zmieniło - w doliczonym czasie gry Igor Angulo co prawda wpakował piłkę do bramki, ale okazało się, że był na spalonym.

Górnik nadal jest liderem Ekstraklasy i nie ma możliwości, żeby w tej kolejce ktoś wyprzedził. Lechia pozostaje natomiast dziewiąta, ale niewykluczone, że w niedzielę przeskoczy ją Wisła Płock.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)

Bramki: Suarez 49. - F. Paixao 69. Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: 20 163.

Górnik: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj - Damian Kądzior (79. Krzysztof Kiklaisz), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa - Łukasz Wolsztyński (87. Erik Grendel), Igor Angulo.

Lechia: Dusan Kuciak - Mato Milos, Grzegorz Wojtkowiak, Błażej Augustyn, Jakub Wawrzyniak - Flavio Paixao, Simeon Sławczew, Milos Krasic (68. Grzegorz Kuświk), Daniel Łukasik, Sławomir Peszko (65. Romario Balde) - Marco Paixao

Żółte kartki: Wolniewicz - Sławczew.