Jozak pogodzony z odejściem Guilherme

Piłka nożna
Jozak pogodzony z odejściem Guilherme
fot. PAP

Trener Legii Warszawa Romeo Jozak jest pogodzony z faktem, że po rundzie jesiennej z klubu odejdzie Brazylijczyk Guilherme. - Pamiętajmy jednak, że to nie pojedynczy piłkarz wygrywa mecze, ale cały zespół - podkreślił Chorwat na piątkowej konferencji.

Wiadomość o tym, że Guilherme nie przedłuży wygasającej w grudniu umowy została podana w piątek - w przeddzień meczu Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza w 19. kolejce ekstraklasy.

- Oczywiście nie jestem zadowolony z jego odejścia, ale zrobiliśmy wszystko, aby go zatrzymać. Z nim czy bez niego, musimy zachować optymizm. Do końca kontraktu będzie w kadrze meczowej. To odpowiedzialny człowiek i jest świadomy, że pozostaje zawodnikiem Legii - przyznał Jozak.

Negocjacje w sprawie przedłużenia umowy trwały ponad rok. Ostatecznie Brazylijczyk nie przyjął ofert stołecznego klubu.

- Nie jest łatwo, kiedy odchodzą kluczowi zawodnicy. Pamiętajmy jednak, że to nie pojedynczy piłkarz wygrywa mecze, ale cały zespół. Cały czas wzmacniamy się jako drużyna - przyznał szkoleniowiec mistrzów Polski.

Legia z 32 punktami jest wiceliderem i traci trzy do prowadzącego Górnika Zabrze. Bruk-Bet Termalica zajmuje 14., ostatnie bezpieczne miejscu z 18 pkt.

- Przed nami kluczowy tydzień. To będzie bardzo ważny czas, bo od niego zależy, jak będzie postrzegany ten sezon. Piłkarze są przygotowani i zmotywowani do sobotniego meczu - dodał Jozak.

W piątkowej konferencji prasowej wziął udział również dyrektor techniczny stołecznego zespołu Ivan Kepcija.

- Guilherme odchodzi z powodu ambicji sportowych. Ma ogromną szansę, aby się rozwinąć jako piłkarz i potrzebuje nowych wyzwań. Przygotowaliśmy dla niego możliwie najlepszą ofertę. Zdecydował jednak inaczej i to jest w pełni zrozumiałe. Szanujemy jego decyzję. Zimą będziemy szukali wzmocnień - powiedział.

Według spekulacji prasowych w przerwie zimowej możliwe jest odejście również Michała Pazdana.

- Na 99 procent mogę zapewnić, że będzie gotowy do sobotniego meczu. W jego kontrakcie jest klauzula, wobec której jesteśmy bezradni. Jesteśmy jednak przygotowani na każdą okoliczność. W piątek mieliśmy spotkanie z prezesem w sprawie wzmocnień. Poszukujemy zawodników, którzy wzmocnią Legię, bo chcemy być lepsi w każdej formacji - dodał Kepcija.

Mecz Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozpocznie się w sobotę o godz. 20.30.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze