Egzotyczne głosy na Lewandowskiego! Kto punktował Polaka?

Piłka nożna
Egzotyczne głosy na Lewandowskiego! Kto punktował Polaka?
fot. PAP

Dopiero dziewiąte miejsce Roberta Lewandowskiego w plebiscycie France Football to spore zaskoczenie. Przed Polakiem w głosowaniu znaleźli się między innymi N'golo Kante i Kylian Mbappe, którzy w tym roku osiągnęli dużo mniej. Na 45 punktów zgromadzonych przez Lewandowskiego zebrało się wiele... egzotycznych! Przedstawiamy pełną punktację dla zawodnika Bayernu.

France Football w znaczny sposób zmienił system głosowania na najlepszego piłkarza świata, zwiększając liczbę wyróżnionych z trzech do pięciu. W praktyce więc każdy dziennikarz, którego poproszono o wybranie typów miał wskazać pięciu jego zdaniem najlepszych piłkarzy - pierwsze miejsce dostawało sześć punktów, drugie cztery, trzecie trzy itd. W zeszłym roku Lewandowski zajął dopiero 16. miejsce, bowiem na podium znalazł się tylko trzykrotnie, a niezbyt miarodajny system ewoluował.
 
Tym razem do piątki zmieściło go aż 24 dziennikarzy, a na wysoko punktowanym drugim miejscu umieściło go dwóch pytanych z Europy: Turek Fatih Dogan i Słoweniec Andrej Stare. Trzecie miejsce zajął z kolei u sześciu fachowców: Serba, Chilijczyka, Łotysza, Honduranina, Polaka Macieja Iwańskiego i... przedstawiciela karaibskich wysp Turks i Caicos.
 
Dwa punkty za czwarte miejsce przyznali mu dziennikarze z Białorusi, Konga i Czarnogóry, zaś listę zamykał u fachowców z Armenii, Węgier, Izraela, Iranu, Luksemburgu, Mołdawii, Komory, Turkmenistanu, Belize, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wysp Zielonego Przylądka i Karla-Heinza Wilda z niemieckiego Kickera.
 
Te głosy złożyły się na 45 punktów Lewandowskiego, który do wyżej sklasyfikowanych Francuzów stracił niewiele. Ósmy N'golo Kante zgromadził ich 47, zaś siódmy Kylian Mbappe - 48. Szósty Sergio Ramos to już 71 pkt. Zwycięski Cristiano Ronaldo otrzymał 946 punktów, drugi Messi - 670, zaś zamykający trójkę Neymar - 361.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze