Pjongczang 2018: Siedmioro snowboardzistów z szansami na igrzyska

Inne
Pjongczang 2018: Siedmioro snowboardzistów z szansami na igrzyska
fot. PAP

Siedmioro snowboardzistów ma szansę uzyskania kwalifikacji olimpijskiej na występ w lutowych igrzyskach w Pjongczangu – uważa sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Tomasz Wieczorek. Startem w niemieckim Hochfugen sezon zimowy zainauguruje kadra alpejska.

Do sobotnio-niedzielnych zawodów Pucharu Europy w slalomie gigancie równoległym szykuje się piątka podopiecznych Piotra Skowrońskiego: Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team.pl), Weronika Biela, Karolina Sztokfisz, Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk (wszyscy AZS Zakopane).

- Najbliżej Pjongczangu są Król, Biela, Sztokfisz i Kwiatkowski, a bardzo blisko Król, podobnie jak Zuzanna Smykała z AZS AWF Katowice, w snowcrossie. Nieco dalej jest w tej samej konkurencji Mateusz Ligocki z AZS AWF Kraków, który musi się sprężyć w walce o czwartą w karierze olimpijską kwalifikację” – poinformował Wieczorek.

W slopestyle’u szansę ma też mistrzyni świata juniorek FIS sezonu 2012, tegoroczna zdobywczyni dwóch uniwersjadowych medali Katarzyna Rusin (KS Ski Test Kraków), która do kadry została powołana niedawno.

- To bardzo utalentowana, pracowita i ambitna zawodniczka – podkreślił sekretarz generalny PZN. Jak przypomniał, olimpijskie kwalifikacje zakończą się 21 stycznia.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze