Były reprezentant Polski szaleje w Australii! Dwa gole i asysta Mierzejewskiego (WIDEO)

Adrian Mierzejewski i jego Sydney FC zdemolowali Western Wanderers aż 5:0 w meczu derbowym, a bohaterem spotkania został były reprezentant Polski. Nasz obieżyświat popisał się dwiema bramkami i asystą, w tym efektownym strzałem z rzutu wolnego.

Sydney FC Mierzejewskiego jest zdecydowanym liderem australijskiej A-League. Zespół Polaka ma aż osiem punktów przewagi nad drugim zespołem mimo zaledwie dziesięciu rozegranych spotkań i pewnie idzie po trzecie mistrzostwo Australii w swojej historii.

Jedną z kluczowych postaci lidera jest Mierzejewski, który od początku rozgrywek jest zawodnikiem Sydney FC. "Adrian", bo tak na koszulce napisane ma 31-latek poprowadził swój zespół do wyjazdowej demolki w meczu derbowym z Western Wanderers.

Polak otworzył wynik już w 14. minucie, a tuż przed przerwą pokonał golkipera rywali z rzutu wolnego. Mierzejewski wykonał też 90% pracy przy golu na 4:0, gdy po jego dośrodkowaniu piłka musnęła głowę Lachlana Scotta i wpadła do siatki - sędziowie zaliczyli gola samobójczego. To największe derbowe zwycięstwo Sydney FC nad tym rywalem w historii.

Polak może pochwalić się czterema bramkami i dwiema asystami w siedmiu meczach.

Bramki i asysta Mierzejewskiego z meczu Sydney FC - Western Wanderers (5:0) w załączonym materiale wideo.