Czołowy pięściarz świata walczy o życie!

Sporty walki

Pozornie sytuacja, która przydarzyła się na treningu nie wyglądała na tak poważną. Szwedzki pięściarz Erik Skoglund (26-1, 12 KO) poczuł się niezbyt dobrze po piątkowym treningu i trafił do szpitala. Nie podejrzewano, że jego życiu może zagrażać niebezpieczeństwo. Pięściarz został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. - Trzy, cztery kolejne dni będą decydujące - mówią przedstawiciele pięściarza z grupy promotorskiej Sauerland Promotion.

Erik Skoglund trafił do szpitala po piątkowym treningu. Pięściarz nie czuł się zbyt dobrze i szybko okazało się, że jego stan jest bardzo poważny - doszło do wylewu krwi do mózgu. Szwed błyskawicznie przeszedł operację i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

- Stan zdrowia Erika jest poważny, ale stabilny. Lekarze są zadowoleni z wyników badań, a kolejne 3-4 dni mogą być kluczowe. Przez ten czas, prosimy wszystkich o zachowanie prywatności całej rodziny Skoglundów - czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez grupę promotorską Sauerland Promotion opiekującym się szwedzkim pięściarzem.


Skoglund na zawodowych ringach zwyciężył 26 z 27 stoczonych pojedynków. Pierwszej porażki doznał w swoim ostatnim występie 16 września w Liverpoolu i konfrontacji z Callumem Smithem w ramach turnieju World Boxing Super Series. Jeszcze w czwartek za pośrednictwem mediów społecznościowych zakomunikował, że już nie może doczekać się ogłoszenia daty kolejnego pojedynku.

- Święta zawitały do naszego ukochanego domu! Wszystko czeka chcę na święta to już tylko data kolejnej walki - napisał Skoglund na Twitterze.

Skoglund miał skrzyżować rękawice z Rockym Fieldingiem w karcie wstępnie gali Bellew-Haye, która miała odbyć się 17 grudnia w Londynie. Ostatecznie wydarzenie, z powodu kontuzji Brytyjczyka, gala została odwołana i przeniesiona na kolejny rok.


Niedoszły rywal Skoglunda oraz inni pięściarze przesłali najlepsze życzenia Szwedowi.

 

 

 

 


W załączonym materiale wideo skrót walki Erika Skoglunda z Glenem Johnsonem.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze