Gala w Nowym Jorku: Łomaczenko - Rigondeaux. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
Gala w Nowym Jorku: Łomaczenko - Rigondeaux. Transmisja w Polsacie Sport
fot. youtube

W nocy z soboty na niedzielę dojdzie do kosmicznej walki, na którą czeka cały pięściarski świat. W Nowym Jorku zmierzą się dwaj podwójni mistrzowie olimpijscy: Wasyl Łomaczenko (9-1, 7 KO) i Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO). Transmisja w Polsacie Sport!

Pojedynek w Nowym Jorku należy do najbardziej wyczekiwanych w 2017 roku. Na gali Top Rank dojdzie do pojedynku czołowych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Obaj mają na swoim koncie wiele sukcesów na ścieżce amatorskiej oraz zawodowej, ale najcenniejsze są mistrzostwa olimpijskie. Guillermo Rigondeaux triumfował w Sydney 2000 i Atenach 2004, z kolei Łomaczenko - Pekinie 2008 i Londynie 2012.
 
Walkę stoczą w kategorii super piórkowej, naturalnej dla reprezentanta Ukrainy, a stawką będzie pas mistrzowski organizacji WBO (37-letni Rigondeaux posiada pasy mistrza WBO i WBA w wadze super koguciej). Pojedynek jest o tyle ciekawy, że ciężko wskazać w nim murowanego faworyta. Zdaniem ekspertów większe szanse ma Łomaczenko, jednak Kubańczyk dysponuje wieloma atutami.
 
W Madison Square Garden zobaczymy także niepokonanego Christopera Diaza (21-0, 13 KO) w starciu z Bryantem Cruzem (18-2, 9 KO) oraz Bryanta Jenningsa (20-2, 11 KO - dawny rywal Artura Szpilki i Władimira Kliczko) czy Oscara Mendozę (4-2, 2 KO).
 
Transmisja gali w Nowym Jorku, z walką wieczoru Łomaczenko - Rigondeaux, w nocy z soboty na niedzielę od godziny 3.00 w Polsacie Sport.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze