Handanović zatrzymał Juventus! Bezrobotny Szczęsny

Juventus Turyn mimo przygniatającej przewagi bezbramkowo zremisował w hicie 16. kolejki Serie A z Interem Mediolan. Mediolańczycy cenny punkt wywalczony na wyjeździe zawdzięczają swojemu bramkarzowi - Samirowi Handanoviciowi. W bramce „Juve” po raz kolejny stanął Wojciech Szczęsny. Jednak Polak praktycznie nie miał okazji, żeby zaprezentować swoje umiejętności.

Mistrzowie Włoch od początku dominowali w starciu z liderem Serie A. Jednak cały czas uderzali głową w mur, a szczególnie nieskuteczny był Mario Mandzukić. Chorwacki snajper miał kilka świetnych okazji do pokonania doskonale dysponowanego Handanovicia, który nie dał się zaskoczyć.

Najlepszej okazji były napastnik Bayernu Monachium czy Atletico Madryt nie wykorzystał w 45. minucie. Tuż przed zejściem do szatni na przerwę 31-latek po dośrodkowaniu piłki z prawej strony trafił w poprzeczkę. Gdyby rosły atakujący miał więcej szczęścia i zachował zimną krew w starcia z bramkarzem Interu to w pierwszej połowie skompletowałby hat-tricka.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To zespół Massimiliano Allegri prowadził grę, a wręcz dominował. Jednak w bramce ekipy z Lombardii stał niezawodny Handanović, który dwoił się i troił, aby zachować czyste konto. I ta sztuka ostatecznie mu sie udała. Z kolei rola naszego bramkarza - Wojciecha Szczęsnego ograniczała się jedynie do wznawiania gry piłki nogami. Reprezentant Polski musiał tylko raz interweniować. Bowiem piłkarze prowadzeni przez Luciano Spallettiego oddali tylko jeden celny strzał.

W tabeli mediolańczycy mają nad drugim Juventusem dwa punkty przewagi. W niedzielę obie drużyny może pogodzić Napoli. Zespół Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika obejmie prowadzenie w zestawieniu, jeśli pokona u siebie Fiorentinę.

W drugim sobotnim meczu Cagliari zremisowało z Sampdorią 2:2. W drużynie gości cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński, w 89. minucie na boisku pojawił się Dawid Kownacki. Sampdoria do przerwy prowadziła 2:0, a obie bramki zdobył Fabio Quagliarella. Gospodarzom remis dały trafienia Diego Fariasa i Leonardo Pavolettiego. Bez względu na wyniki niedzielnych meczów drużyna Polaków utrzyma szóste miejsce w tabeli.

Juventus Turyn - Inter Mediolan 0:0