PŚ w biegach: Klaebo zwyciężył w sprincie, Staręga 25.

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał sprint techniką dowolną zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w szwajcarskim Davos. Norweg triumfował we wszystkich sześciu startach w tym sezonie. Maciej Staręga zajął 25. miejsce.

Klaebo wyprzedził o 1,8 s Włocha Federico Pellegrino, a o 4,64 Rosjanina Aleksandra Bolszunowa.

21-letni Norweg imponuje ostatnio formą. W poprzednim zdobył małą Kryształową Kulę za rywalizację w sprintach. W obecnym bryluje w każdej konkurencji.

Staręga jako jedyny z Polaków przeszedł kwalifikacje, w których uzyskał 29. czas. W swojej serii ćwierćfinałowej uplasował się na piątym, przedostatnim miejscu i odpadł z dalszej rywalizacji. Do najlepszego w tej serii Francuza Baptiste Grosa stracił 1,43. Sprint "łyżwą" to koronna konkurencja blisko 28-letniego siedlczanina. W tegorocznych mistrzostwach świata w Lahti zajął w niej ósme miejsce.

W eliminacjach odpadli Kamil Bury i Dominik Bury, którzy zostali sklasyfikowani na - odpowiednio - 76. i 90. pozycji.

Klaebo zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ. Drugiego Bolszunowa wyprzedza już o 284 punkty.