PŚ w saneczkarstwie: Polska sztafeta na 8. miejscu w Calgary

Polska sztafeta w składzie: Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęła ósme miejsce w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. W Calgary Polacy do zwycięzców Niemców stracili 1,399 s.

W klasyfikacji generalnej cyklu biało-czerwoni zajmują siódmą lokatę. Liderami są Niemcy, którzy wygrali wszystkie trzy dotychczasowe zawody.

W rywalizacji kobiecych jedynek po raz pierwszy w tym sezonie triumfowała mistrzyni świata Niemka Tatjana Huefner. W klasyfikacji generalnej na czele znajduje się jej koleżanka z reprezentacji, mistrzyni olimpijska Natalie Geisenberger, która w Calgary była trzecia. Obie Niemki rozdzieliła Kanadyjka Alex Gough.

Z Polek lepiej spisała się Natalia Wojtuściszyn, która była 15. Ewa Kuls-Kusyk została sklasyfikowana na 19. pozycji. Obie w pięciu zawodach uzbierały po 68 punktów i są na 23. miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata.