Wrócił do składu i już strzela! Grosicki przyczynił się do przełamania Hull City

Zmiana na stanowisku szkoleniowca dobrze podziałała na Kamila Grosickiego oraz jego Hull City. Pod wodzą nowego trenera Nigela Adkinsa, który zastąpił Leonida Słuckiego, "Tygrysy" po siedmiu meczach bez zwycięstwa pokonały w 21. kolejce Championship 3:2 Brentford. Wszystkie gole padły w drugiej połowie. „Grosik” strzelił pierwszego gola dla gospodarzy i tym samym doprowadził do remisu.

Do przerwy na KCOM Stadium kibice nie oglądali bramek, choć to goście byli stroną przeważającą. I zaraz po przerwie ich przewaga została udokumentowana golem. W 48. minucie trafienie samobójcze zaliczył środkowy pomocnik „Tygrysów” David Meyler. Jednak na odpowiedź podopiecznych Nigela Adkinsa nie trzeba było długo czekać. Już sześć minuty później przypomniał o sobie Kamil Grosicki, który wrócił po trzech meczach do podstawowego składu. Polak mocnym strzałem zza pola karnego doprowadził do wyrównania.

Od tego momentu Hull przejęło inicjatywę. Spadkowicz z Premier League nie musiał zbyt długo czekać na drugiego gola. Niespełna 20 minuty później ekipa „Grosika” wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia szwedzkiego skrzydłowego - Sebastiana Larssona. Cztery minuty później na 3:1 podwyższył Australijczyk - Jackson Irvine. Gola kontaktowego dla przyjezdnych strzelił John Egan, który jak się okazało ustalił końcowy rezultat sobotniego spotkania. Sędzia Simon Hooper przedłużył potyczkę aż o dziesięć minut.

Dla „Grosika” był to 20 występ w tym sezonie w Championship i jednocześnie po raz piąty wpisał się na listę strzelców. Ponadto ma również na swoim koncie tyle samo asyst. W spotkaniu z Brentford (3:2) 55-krotny reprezentant Polski spędził na murawie pełne 90 minut. Hull City odniosło dopiero swoje piąte zwycięstwo w tym sezonie ligowym i z 22 punktami plasuje się na 18. miejscu w tabeli.

Hull City - Brentford 3:2 (0:0)

Bramki: Grosicki (54'), Larsson (71'), Irvine (75') - Meyler (48') - sam., Egan (88')