Moto

Hamilton: Vettel nie poradził sobie z presją

Zakończenie kariery Felipe Massy otworzyło poważną szansę dla Kubicy. Brazylijczyk zwolnił jedno miejsce w Williamsie, drugie zajmuje Kanadyjczyk Lance Stroll. O ten wakat ubiegają się także Rosjanie Siergiej Sirotkin i Daniił Kwiat oraz Brytyjczyk Paul di Resta.

 

Walczący o miejsce Massy wzięli udział w testach na torze w Abu Zabi, po których wydawało się, że Kubica nie ma szans na to, żeby… nie podpisać kontraktu z Williamsem. Polak był najszybszym kierowcą i pokazał, że kontuzja nie przeszkadza mu w wykręcaniu dobrych rezultatów.

 

Z każdym dniem pojawiały się jednak wątpliwości. Mark Hughes z "motorsportmagazine.com" analizując testy stwierdził, że Kubica miał problemy z tempem kwalifikacyjnym. Sirotkin w Abu Zabi pierwszy raz zasiadł w bolidzie Williamsa i miał równie dobre czasy, a w symulacji sesji kwalifikacyjnych wypadł lepiej od Polaka.

 

Włoskie media podają sprzeczne komunikaty. Chinchero z włoskiego "Motorsportu" uważa, że Kubica nadal jest numerem jeden dla Williamsa, a stacja "Mediaset" podała, że Polak został skreślony z listy kandydatów. Jaka jest prawda? Pozostaje nam tylko czekać na oficjalny komunikat.