Zamieszanie ws. powrotu Kubicy! Polak został skreślony?

Moto
Zamieszanie ws. powrotu Kubicy! Polak został skreślony?
fot. Cyfrasport

W ostatnim czasie pojawiła się cała masa sprzecznych komunikatów w sprawie powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1. Dziennikarz Sky Italia, Roberto Chinchero twierdzi, że Polak jest pierwszym wyborem Williamsa. Natomiast "Mediaset" uważa, że nasz rodak został skreślony przez brytyjski zespół.

Zakończenie kariery Felipe Massy otworzyło poważną szansę dla Kubicy. Brazylijczyk zwolnił jedno miejsce w Williamsie, drugie zajmuje Kanadyjczyk Lance Stroll. O ten wakat ubiegają się także Rosjanie Siergiej Sirotkin i Daniił Kwiat oraz Brytyjczyk Paul di Resta.

 

Walczący o miejsce Massy wzięli udział w testach na torze w Abu Zabi, po których wydawało się, że Kubica nie ma szans na to, żeby… nie podpisać kontraktu z Williamsem. Polak był najszybszym kierowcą i pokazał, że kontuzja nie przeszkadza mu w wykręcaniu dobrych rezultatów.

 

Z każdym dniem pojawiały się jednak wątpliwości. Mark Hughes z "motorsportmagazine.com" analizując testy stwierdził, że Kubica miał problemy z tempem kwalifikacyjnym. Sirotkin w Abu Zabi pierwszy raz zasiadł w bolidzie Williamsa i miał równie dobre czasy, a w symulacji sesji kwalifikacyjnych wypadł lepiej od Polaka.

 

Włoskie media podają sprzeczne komunikaty. Chinchero z włoskiego "Motorsportu" uważa, że Kubica nadal jest numerem jeden dla Williamsa, a stacja "Mediaset" podała, że Polak został skreślony z listy kandydatów. Jaka jest prawda? Pozostaje nam tylko czekać na oficjalny komunikat.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie