Ajax w 11 minut rozbił lidera PSV (WIDEO)

Ajax Amsterdam pokonał lidera Eredivisie PSV Eindhoven 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a konkretnie między 61. a 72. minutą. Były klub Arkadiusza Milika zajmuje w ligowej tabeli trzecie miejsce.

Strzelanie na Amsterdam Arena w 61. minucie rozpoczął David Neres. Po rzucie rożnym i główce jednego z defensorów PSV, Brazylijczyk uderzył z pierwszej piłki sprzed pola karnego, czym kompletnie zaskoczył interweniującego Jeroena Zoeta.

Trzy minuty później kapitalnym strzałem, również sprzed pola karnego, prowadzenie podwyższył Lasse Schoene, a w 72. minucie wynik meczu, po przytomnej asyście Neresa, strzałem z bliska ustalił Donny van de Beek.

Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 3:0 (0:0)
Bramki: Neres 61, Schoene 64, Van de Beek 72

Ajax: Onana – Veltman (80. Zeefuik), De Ligt, F. de Jong, Woeber – Van de Beek, Schoene, Ziyech – Neres (87. S. de Jong), Dolberg (77. Huntelaar), Kluivert.

PSV: Zoet – Arias, Luckassen (74. Ramselaar), Schwaab, Isimat-Mirin, Brenet – Van Ginkel, Pereiro (74. Bergwijn), Hendrix – Locadia (12. L. de Jong), Lozano.

Żółte kartki: Schoene, Woeber (AJA), Zeefuik – Hendrix, Brenet, Lozano, Van Ginkel.

Skrót meczu Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven w załączonym materiale wideo.