Czerwona kartka Teodorczyka! A wszedł z ławki...

Piłka nożna
Czerwona kartka Teodorczyka! A wszedł z ławki...
fot. PAP/BELGA

Piłkarz RSC Anderlecht Łukasz Teodorczyk dostał czerwoną kartkę w przegranym przez jego zespół 1:3 meczu belgijskiej ekstraklasy z Royal Charleroi. Reprezentant Polski musiał opuścić przymusowo boisko w Brukseli w 86. minucie spotkania.

Teodorczyk wszedł z ławki rezerwowych w 29. minucie, zastępując Adriana Trebela. Pierwszą żółtą kartkę 26-letni napastnik zobaczył w 80. minucie, a drugą - która skutkowała usunięciem go z murawy - pięć minut później.

Jeszcze dwóch innych zawodników w ten sam sposób przedwcześnie zakończyło udział w tym pojedynku. Klubowy kolega Teodorczyka Olivier Deschacht w 34., a broniący barw Royal Amara Baby w 84. minucie.

Na początku listopada komisja dyscyplinarna belgijskiej federacji piłkarskiej zawiesiła Polaka na dwa spotkania. W ligowym meczu 22 października przeciwko Genk (0:1) kopnął obrońcę rywali Josepha Aidoo. Nałożono też na niego grzywnę w wysokości 800 euro. W trakcie pojedynku został ukarany tylko żółtą kartką.

 

Anderlecht Bruksela - Royal Charleroi 1:3 (0:1)

Bramki: Henry Onyekuru 82 - Kaveh Rezaei 16 (k), Sven Kums 60 (s), Cristian Benavente 74

Czerwone kartki: Olivier Deschacht (34, za drugą żółtą), Łukasz Teodorczyk (85, za drugą żółtą) - Amara Baby (84, za drugą żółtą)

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze