Legia Warszawa chce czołowego piłkarza Górnika Zabrze!

Piłka nożna

Górnik Zabrze bez wątpienia jest rewelacją tego sezonu Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Marcina Brosza prezentują się rewelacyjnie i wzbudzają zainteresowanie innych klubów. – Żurkowskiego chcą trzy zagraniczne kluby, chce go również Legia Warszawa, to wam gwarantuję – ujawnił w Cafe Futbol Tomasz Hajto.

Szymon Żurkowski w tym sezonie w barwach Górnika gra regularnie w pierwszym składzie i jest czołowym piłkarzem tego klubu. W 20 spotkaniach zdobył 3 bramki i miał 2 asysty. Ten dorobek i nieprawdopodobne walory fizyczne, wydolnościowe, którymi imponuje, sprawiły, że interesują się nim inne kluby.

 

– Chcą go trzy zagraniczne kluby, chce go również Legia Warszawa, to wam gwarantuję. Rozmawiałem z trenerem Górnika Marcinem Broszem i powiedział: nigdy w życiu! Będzie grał w Zabrzu, to jest ich kapitał. Wszyscy piłkarze, w których zainwestowano, mają zostać w Górniku – powiedział Hajto.

 

Żurkowski jest również czołową postacią reprezentacji U-21, dla której zagrał w 5 spotkaniach i w każdym z nich wychodził w pierwszym składzie. Do tego dorzucił gola i aż trzy asysty.

 

– Coś mi podpowiada, że Żurkowski dostanie szansę w jednym, dwóch sparingach od Adama Nawałki. Chciał go trener powołać, ale podczas ostatnich spotkań z Urugwajem i Meksykiem, był na kadrze U-21, która grała ważny mecz z Danią – zaznacza Mateusz Borek.

 

Cała dyskusja z Cafe Futbol o Górniku Zabrze do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie