PŚ w biathlonie: Jedno z najgorszych miejsc Polek w historii

Zimowe

Polskie biathlonistki zajęły 14. miejsce w pierwszej w tym sezonie Pucharu Świata sztafecie 4x6 km. W austriackim Hochfilzen zwyciężyły Niemki, które są niepokonane od początku sezonu 2016/17. Na podium stanęły też Ukrainki i Francuzki.

Było to szóste z rzędu zwycięstwo Niemek, u których na ostatniej zmianie wystąpiła broniąca Kryształowej Kuli Laura Dahlmeier. Reprezentantki tego kraju były najlepsze w pięciu sztafetach ubiegłego sezonu, w tym w mistrzostwach świata również w Hochfilzen. Pobiegły wówczas w identycznym składzie jak w niedzielę.

Polskę reprezentowały Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska i Krystyna Guzik. Do triumfatorek biało-czerwone straciły prawie sześć minut. Pięć z sześciu sklasyfikowanych za nimi drużyn zostało zdublowanych.

Już na pierwszej zmianie Gwizdoń spudłowała sześciokrotnie. Co prawda obroniła się przed karną rundą, ale "wypuściła" Hojnisz na trasę na 16. pozycji w gronie 20 zespołów. Najmłodsza z Polek strzelała lepiej - trzy doładowania i - ale awansowała tylko o jedną lokatę, za to powiększyła stratę do liderek o pół minuty.

Niespodziewanie słabo poszło najlepszej dotychczas w polskiej ekipie Nowakowskiej. Dwukrotna medalistka mistrzostw świata w Kontiolahti (2015) "zarobiła" dwie karne rundy, a dwie kolejne dołożyła Guzik.

To jeden z najgorszych występów biało-czerwonych w sztafecie. Od początku trwającego stulecia słabiej poszło im tylko w Ruhpolding na początku tego roku (16. miejsce) oraz w Annecy w sezonie 2013/14 (15. pozycja).

Kolejna runda Pucharu Świata - we francuskim Annecy - rozpocznie się w czwartek.

Wyniki:

 1. Niemcy              1:14.36,4 (0 karnych rund + 9 doładowań)
(Vanessa Hinz, Franziska Hildebrand, Maren Hammerschmidt, Laura Dahlmeier)
 2. Ukraina           strata 44,9 s (0+5)
(Wita Semerenko, Julia Dżyma, Walja Semerenko, Ołena Pidhruszna)
 3. Francja                1.04,5 (2+13)
(Marie Dorin Habert, Celia Aymonier, Justine Braisaz, Anais Bescond)
 4. Rosja                  1.09,0 (0+9)
 5. Szwajcaria             1.25,7 (2+12)
 6. Czechy                 1.34,1 (1+12)
...
14. Polska                 5.58,1 (4+20)
(Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik)

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie