Ruch Chorzów najlepszy podczas Derbów Śląska (WIDEO)

E-sport
Ruch Chorzów najlepszy podczas Derbów Śląska (WIDEO)
fot. GKS Tychy

Ruch Chorzów zwyciężył pierwsze w historii Wirtualne Derby Śląska. W walce o mistrzowski tytuł klub pokonał Rozwój Katowice.

Stadion Miejski w Tychach ugościł osiem zespołów, które po raz pierwszy wykorzystały platformę FIFA, by zmierzyć się o tytuł najlepszego klubu w regionie. O miano mistrza Śląska rywalizowali reprezentanci Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, Ruchu Chorzów, Rakowa Częstochowy, Zagłębia Sosnowiec, Rozwoju Katowice, Śląskiego Związku Piłki Nożnej i gospodarza - GKS Tychy.

Rozgrywki podzielono na dwa etapy: fazę grupową oraz etap pucharowy. Po meczach w koszykach do półfinałów awansowali zawodnicy Ruchu Chorzów, GKS Tychy, Zagłębia Sosnowiec i Rozwoju Katowice. Cały turniej ostatecznie zwyciężył reprezentowany przez Marcina ‘mRNa’ Szczesa i Mateusza 'Zbiegusa' Zbiega - Ruch, ogrywając w wielkim finale Rozwój. Brązowe medale przypadły zawodnikom Zagłębia Sosnowiec, a na najniższym stopniu podium zobaczyliśmy GKS Tychy.Szczes - oprócz tego, że poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa - został uhonorowany nagrodą za najwięcej strzelonych bramek.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze