Tragedia Rocky'ego wydarzyła się w 2006 roku, gdy podczas imprezy w pechowy sposób upadł na głowę, w rezultacie czego doszło do przemieszczenia dwóch kręgów piersiowych i przerwania rdzenia kręgowego. Od jedenastu lat Amerykanin jest sparaliżowany od szyi w dół. Nie stanowiło to jednak dla niego przeszkody, aby kontynuować hobby sprzed lat, jakim jest granie w gry komputerowe. Co więcej, napotykający na co dzień o wiele więcej przeszkód niż pospolity gracz Stoutenburgh, osiąga świetne wyniki w dość trudnej grze, jaką jest Playerunknown's Battlegrounds.

 


Amerykanin steruje postacią w grze, używając do tego specjalnego urządzenia, angażującego aparat mowy. Znajdują się w nim trzy dziury, w które gracz dmucha lub wciąga powietrze, aby wykonać daną akcję. Urządzenie umożliwia wykonywanie wielu kombinacji - można dmuchać w dwie lub trzy dziurki na raz, a pod nimi znajduje się też przycisk, który można wciskać ustami.

Rocky od początku tego roku zaczął dzielić się wrażeniami z gry za pomocą serwisu do streamowania Twitch.tv. Nazwa jego kanału brzmi "RockyNoHands", czy w tłumaczeniu na polski "RockyBezRąk", co tylko podkreśla dystans gracza do własnej przypadłości.

Co ciekawe umiejętności Stoutenburgha w PUBG są ponadprzeciętne i nie wykluczone, że w przyszłości będzie on próbował swoich sił w prestiżowych, esportowych turniejach.