Dramat Makuszewskiego! Stracił szanse na mundial

Piłka nożna
Dramat Makuszewskiego! Stracił szanse na mundial
fot. Cyfrasport

W trakcie meczu Lotto Ekstraklasy z Cracovią Maciej Makuszewski doznał kontuzji. Pomocnik Lecha Poznań nie zdołał opuścić boiska o własnych siłach. Wspierany przez lekarzy pożegnał się z kibicami ze łzami w oczach. Badania potwierdziły najgorsze.

Widok gracza "Kolejorza" schodzącego z boiska z grymasem bólu na twarzy nie mógł napawać optymizmem. Badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło najgorszy scenariusz. Kadrowicz Nawałki zerwał więzadła krzyżowe oraz poboczne.

 

Jak poinformował Lech Poznań, Makuszewski będzie pauzował do sześciu do dziewięciu miesięcy. - Uszkodzeniu uległy dwa więzadła w stawie kolanowym: więzadło poboczne boczne i krzyżowe przednie. Aby kolano odzyskało stabilność, konieczne jest leczenie operacyjne. W zależności od przebiegu rehabilitacji Macieja czeka około 6-9-miesięczna rehabilitacja - powiedział dr Andrzej Pyda.

To bardzo zła wiadomość nie tylko dla zawodnika i klubu, ale również dla reprezentacji Polski. Szanse Makuszewskiego na wyjazd do Rosji spadły praktycznie do zera. Nawet jeśli zdoła wrócić do zdrowia przed rozpoczęciem mistrzostw świata 2018, ciężko będzie mu odbudować formę sprzed kontuzji.

Pomocnik był w tym sezonie bardzo ważną częścią drużyny Nenada Bjelicy. Strzelił dla "Kolejorza" pięć goli i zanotował sześć asyst. W seniorskiej reprezentacji zadebiutował 25 sierpnia 2017 roku. Rozegrał w jej barwach pięć spotkań.

 

Wsparcie dla reprezentacyjnego kolegi wyraził na Twitterze Kamil Grosicki. "Brachu, trzymaj się! Jesteśmy z tobą" - napisał "Turbo".

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze