Historyczny sukces Lecha! "Kolejorz" lepszy od Chelsea i Manchesteru City

Piłka nożna

Tradycyjnie w grudniu Lech Poznań gościł topowe europejskie zespoły na turnieju Lech Cup. W tym roku turniej stał na niezwykle wysokim poziomie, ale to nie dziwi, gdyż do Wielkopolski przyjechały takie ekipy jak Chelsea, Manchester City czy też Inter Mediolan. Najlepszą drużyną okazali się gospodarze.

Lech Cup to już tradycja w Poznaniu. Dwudniowy turniej dla zespołów U-12 odbywa się dzień po Lech Conference. W tym roku do Wielkopolski przyjechało osiem zespołów: Hertha BSC, RB Lipsk, Manchester City, Chelsea, Slavia Praga, Inter Mediolan, Feyenoord Rotterdam oraz Lech Poznań.

 

Pierwszego dnia grano systemem "każdy z każdym". "Kolejorz" co prawda przegrał pierwsze starcie z "The Blues", ale potem rozbił m.in. Manchester City 5:1, czy też Herthę 4:0. Następnego dnia tabela podzieliła się na dwie grupy. W finale młodzi piłkarze Lecha znowu spotkali się z Chelsea. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a gospodarze wygrali po rzutach karnych. To pierwszy triumf Lecha w historii turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju został Jan Zika ze Slavii Praga.

 

Finał: Lech Poznań – Chelsea FC. 1:1 (1:0) rzuty karne 3:1

Mecz o 3. miejsce: Manchester City – Hertha Berlin 5:4 (3:2)

Mecz o 5. miejsce: Feyenoord Rotterdam – Slavia Praga 2:1 (2:1)

Mecz o 7. miejsce: Inter Mediolan – RB Lipsk 1:2 (0:1)

 

Piłkarz turnieju: Patryk Olejnik (Lech)

 

W piątek odbył się Lech Conference. Konferencja dla trenerów, jak zawsze cieszyła się ogromną popularnością, do Areny Poznań przybyło około tysiąc szkoleniowców z całej Polski. Swoje wystąpienia mieli m.in. Jacek Magiera, Czesław Michniewicz, Nenad Bjelica, a także trenerzy z takich klubów jak Feyenoord oraz Manchester City.

 

Materiał z Lech Conference w załączonym wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze