Oba zespoły do fazy pucharowej rozgrywek awansowały z pierwszych miejsc w swoich grupach. Zawodnicy FaZe w pierwszym etapie turnieju okazali się lepsi od Teamu Liquid, Astralis, Luminosity Gaming i HellRaisers, przegrywając wyłącznie - i to po dogrywce - z fnatic. Strzelcy SK Gaming pokonali natomiast North, Ninjas in Pyjamas, NRG Esports, i Misfits, ulegając niespodziewanie tylko OpTic Gaming. Świetny bilans obu formacji dał im bezpośredni awans do półfinałów. W nich Latynosi raz jeszcze stanęli naprzeciw największej niespodzianki zawodów - Misfits, ogrywając Amerykanów 2:0, a europejska mieszanka wybuchowa ponownie zmierzyła się z fnatic, doskonale wykorzystując szansę na rewanż.

 

Potyczka o złoto odbyła się w systemie BO5, a do jej rozstrzygnięcia potrzebne były cztery mapy. I choć lepiej rozpoczęła spółka Finna ‘karrigana’ Andersena, zgarniając przecież na swoje konto Inferno, na trzech kolejnych planszach Brazylijczycy nie dali swoim rywalom szans. Overpass i Mirage został zgarnięty przez nich bez większych problemów, a Train - jak na zwieńczenie finału przystało - zakończył się dopiero po dogrywkach.

 

SK Gaming 3:1 FaZe Clan


Inferno 13:16; Overpass 16:11; Mirage 16:9; Train 19:16

 

To ósmy triumf SK Gaming w tym roku i już drugie zwycięstwo punktowane w wyścigu Intel Grand Slam. Licząc od stycznia, kadra Marcelo ‘coldzery’ Davida wznosiła puchary podczas: cs_summit, IEM Sydney, DreamHacka Open Summer, finałów trzeciego sezonu ECS, ESL One Cologne, EPICENTER w Sankt Petersburgu, BLAST Pro Series Copenhagen i właśnie finałów szóstego sezonu ESL Pro League. Nic dziwnego, że Brazylijczycy przez niemal cały rok utrzymywali się w ścisłej czołówce globalnych rankingów, a dziś znów są na pierwszej pozycji.

Za najbardziej wartościowego gracza turnieju organizatorzy uznali Epitacio ‘TACO’ de Melo, a redakcja serwisu HLTV.org wyżej wspomnianego coldzerę.

 

Klasyfikacja końcowa szóstego sezonu ESL Pro League:
1. miejsce - SK Gaming - $225,000
2. miejsce - FaZe Clan - $100,000
3-4. miejsca - fnatic, Misfits - $60,000
5-6. miejsca - HellRaisers, OpTic Gaming - $45,000
7-8. miejsca - NRG Esports, Luminosity Gaming - $40,000
9-10. miejsca - Ninjas in Pyjamas, Astralis - $35,000
11-12. miejsca - North, Team Liquid - $32,500