Zmarł autor jednego z "najbrutalniejszych fauli w historii"

W wieku 55 lat zmarł w swoim rodzinnym mieście Edea były piłkarz reprezentacji Kamerunu Benjamin Massing. Wystąpił m.in. w mistrzostwach świata w 1990 roku we Włoszech, gdzie Kamerun - jako pierwszy zespół z Afryki - awansował aż do ćwierćfinału.

W meczu otwarcia tego turnieju Kameruńczycy sprawili wielką niespodziankę, pokonując 1:0 broniącą tytułu Argentynę. Massing skutecznie pilnował Diego Maradonę, ale w ostatnich minutach otrzymał czerwoną kartkę za staranowanie Claudio Canniggii. Faul został uznany za jeden z dziesięciu najbrutalniejszych w historii mistrzostw świata.

Drugi mecz we włoskim mundialu rozegrał w ćwierćfinale z Anglią (2:3 po dogrywce). "Nieposkromione Lwy" prowadziły 2:1 i sensacja wisiała w powietrzu, ale w 83. minucie Massing sfaulował w polu karnym Gary'ego Linekera, a sam poszkodowany wykorzystał "jedenastkę". W dogrywce zwycięskiego gola w 105. minucie strzelił Lineker, również z karnego.

W reprezentacji Kamerunu Massing rozegrał 21 meczów i strzelił jednego gola. W latach 1987-91 był zawodnikiem francuskiego klubu Creteil.