Joanna Szwab upadła na treningu podczas zgrupowania przed zawodami Pucharu Świata w Hinterzarten, które rozegrane zostaną w dniach 16-17 grudnia. W Ramsau skoczkini walczyła o miejsce w czteroosobowym składzie na historyczne, pierwsze zawody drużynowe kobiet, które odbędą się właśnie w najbliższy weekend. Jak informuje "Przegląd Sportowy" podczas skoku treningowego Polka straciła kontrolę nad nartą i runęła bezwładnie na zeskok.

Szwab została oczywiście przetransportowana do szpitala w Schladming, gdzie znalazła się pod opieką specjalistów. - Jestem cała. Najprawdopodobniej uderzyłam twarzą, chociaż nie jestem pewna. Nie pamiętam tego - powiedziała skoczkini, cytowana przez "Przegląd Sportowy". 20-latka opublikowała także drastyczne zdjęcie podpisane: "co cię nie zabije, to cię wzmocni".

 

 

What doesn't kill you, makes you stronger #unfall#\°/#jeszczebedzieforma 💪💪💪

Post udostępniony przez Aśka Szwab (@a_s.k_a) 11 Gru, 2017 o 12:24 PST


Fatalny upadek oznacza, że Szwab nie wystąpi w Hinterzarten. Polka jest kolejnym pechowcem ostatnich miesięcy w skokach narciarskich, bowiem kontuzje prześladowały ostatnio także Gregora Schlierenzauera (kolano) oraz Thomasa Dietharta (również pokiereszowana twarz). Obydwaj Austriacy urazów doznali podobnie jak Polka na obiektach w Ramsau.