Gołota: Kolejna walka o mistrzostwo świata? Zobaczymy, zobaczymy... (WIDEO)

Sporty walki

Andrzej Gołota (41-9-1, 33 KO) był jednym z gości gali 25-lecia Telewizji Polsat, która odbyła się w poniedziałek w Teatrze Wielkim. Polski pięściarski medalista olimpijski z Seulu zaskoczył odpowiedzią na pytanie o brak zawodowego mistrzostwa świata w jego kolekcji. - Zobaczymy, zobaczymy. Może jeszcze. Kto wie - odpowiedział tajemniczo Gołota.

Gołota przez lata cieszył się ogromną popularnością, a na jego walki za oceanem w nocy budziła się cała Polska. Prawie 12,5 miliona widzów obejrzał w telewizji Polsat jego walkę z Timem Witherspoonem, która odbyła się 2 października 1998 roku w Hali Ludowej we Wrocławiu.

 

Gołota czterokrotnie wchodził do ringu jako pretendent do zdobycia zawodowego mistrzostwa w kategorii ciężkiej, ale żadna z tych walk nie zakończyła się jego zwycięstwem. Polski pięściarski medalista olimpijski z Seulu zapytany o brak tytułu w jego kolekcji zaskoczył odpowiedzią.

 

- Zobaczymy, zobaczymy. Może jeszcze, nie wiadomo. Kto wie - powiedział Gołota.

 

Czy zapowiada się jeszcze jedna, wielka walka najlepszego polskiego pięściarza w kategorii ciężkiej w historii? Po raz ostatni Gołota w zawodowym ringu pojawił się podczas gali Polsat Boxing Night w 2013 roku, kiedy przegrał walkę z Przemysławem Saletą. Walka o mistrzostwo świata z jego udziałem jest raczej nieprawdopodobna, ale kto wie, być może Gołota raz jeszcze nie spróbuje pożegnać się z pięściarskim ringiem zwycięstwem.

 

W załączonym materiale rozmowa z Andrzejem Gołotą.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie