KMŚ 2017: Zwycięstwo PGE Skry Bełchatów na inaugurację

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali Szanghaj Volleyball Club 3:0 w swym pierwszym spotkaniu grupy B Klubowych Mistrzostw Świata. W innym meczu tej grupy Zenit Kazań, również w trzech setach, ograł Personal Bolivar.

W Atlas Arenie zmierzyły się ze sobą dwie drużyny, które w gronie uczestników KMŚ 2017 znalazły się dzięki otrzymaniu dzikiej karty. W ekipie z Szanghaju grają m.in. Facundo Conte (zawodnik PGE Skry w latach 2013–16) oraz Francuz Julien Lyneel (były gracz m.in. Asseco Resovii).

Drużyna 13-krotnych mistrzów Chin dobrze rozpoczęła to spotkanie, jednak bełchatowianie już przed pierwszą przerwą techniczną opanowali sytuację (8:7), a po niej zaczęli budować przewagę (11:8, 16:11). Dobra zagrywka, szczelny blok i skuteczna gra w ataku wystarczyły, by pewnie wygrać premierową odsłonę 25:18.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Roberto Piazzy zaczęli budować przewagę w środkowej części (16:11), znów zaskakiwali rywali zagrywką i pewnie wygrali 25:19. Na przestrzeni trzeciej partii bełchatowianie znów mieli wyraźną przewagę (16:11, 20:15). W końcówce rywale trochę postraszyli gospodarzy, złapali kontakt (22:21), jednak decydujące akcje padły łupem siatkarzy PGE Skry (25:21).

Najlepiej punktowali Srecko Lisinac (25), Mariusz Wlazły (18), Karol Kłos (10), Bartosz Bednorz (10), Milad Ebadipour (10) – PGE Skra; Shuhan Rao (12), Julien Lyneel (12) – Shanghai VC. Bełchatowianie lepiej punktowali blokiem (12–5), zagrywką (16–8) i w ataku (47–39).

PGE Skra Bełchatów - Shanghai VC 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

PGE Skra: Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły, Srecko Lisinac, Karol Kłos, Bartosz Bednorz, Milad Ebadipour – Kacper Piechocki (libero) oraz Nikołaj Penczew.
Shanghai VC: Shuhan Rao, Facundo Conte, Guojun Zhan, Chuan Jiang, Zhejia Zhang, Julien Lyneel – Jiahua Tong (libero) oraz Qi Ren, Meng Liu, Chen Zhang, Jingyi Wang.

II kolejka spotkań grupy B:

2017-12-13: Zenit Kazań – Shanghai VC (Łódź, środa – godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport News)
2017-12-13: PGE Skra Bełchatów – Personal Bolivar (Łódź, środa – godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

Relacja zakończona

PGE Skra – Shanghai VC 3:0 (25:18, 25:19, 25:21) Srecko Lisinac zakończył mecz skuteczną zagrywką.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 24:21 W trudnej sytuacji Mariusz Wlazły, jednak zaatakował skutecznie. Piłka meczowa!

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 22:21 Trener Roberto Piazza wziął czas po asie serwisowym Facundo Conte.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 22:19 Skutecznie Bartosz Bednorz.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 20:18 Siatkarze Shanghai VC zmniejszyli straty... Shuhan Rao bezpośrednio z zagrywki.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 20:15 Mariusz Wlazły obił blok rywali.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 19:15 Julien Lyneel - as serwisowy.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 19:13 Milad Ebadipur - as serwisowy.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 18:13 Meng Liu przestrzelił zagrywkę.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 16:11 Pięć punktów różnicy na drugiej przerwie.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 15:11 Srecko Lisinac - as serwisowy.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 14:11 Skuteczny atak Srecko Lisinaca z drugiej linii.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 11:9 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 9:8 Siatkarze z Bełchatowa zablokowali rywali.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 8:7 Karol Kłos dał punkt zaliczki PGE Skrze na pierwszej przerwie.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 7:7 Skuteczny blok siatkarzy z Chin.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 6:4 Grzegorz Łomacz - as serwisowy.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 4:4 Walka punkt za punkt na początku seta.

Leon zaskoczył i... udzielił wywiadu po polsku (WIDEO)

Wilfredo Leon miał duży udział w dobrym starcie Zenita Kazań w KMŚ 2017, które są rozgrywane w Polsce. Po zakończonym spotkaniu z Personal Bolivar zaskoczył znacznie bardziej niż na siatkarskim parkiecie - udzielił bowiem wywiadu... w języku polskim! Zenit Kazań udanie rozpoczął Klubowe Mistrzostwa Świata, rozbijając w pierwszym meczu Personal Bolivar z Argentyny 3:0.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0, 2:1 Rozpoczął się trzeci set starcia bełchatowian z Shanghai VC.

PGE Skra – Shanghai VC 2:0 (25:18, 25:19) Atak Srecko Lisinaca po bloku rywali zakończył drugą odsłonę!

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 24:19 Piłka setowa dla PGE Skry!

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 22:17 Skuteczny atak Milada Ebadipura.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 21:16 Błąd siatkarzy Shanghai VC.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 19:15 Trzy akcje z rzędu dla Shanghai VC.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 19:14 Skuteczny blok siatkarzy z Chin.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 18:12

Pobierz aplikację Polsat Sport i bądź na bieżąco!

Pobierz aplikację Polsat Sport na swój telefon lub tablet i bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi z całego świata. Wybierz sport, który Cię interesuje. Dodaj do Ulubionych wybranych sportowców, dyscypliny oraz zespoły i otrzymuj powiadomienia. Z nami zdążysz na każdy mecz! Ustaw przypomnienie przed planowaną transmisją i oglądaj spotkania na sportowych antenach telewizji Polsat.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 16:11 Pięć punktów różnicy na drugiej przerwie.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 15:11 Srecko Lisinac ze środka.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 14:10 Bartosz Bednorz - as serwisowy. Czas dla trenera ekipy z Chin.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 11:9 Skuteczny atak Bartosza Bednorza.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 9:6

Zapraszamy do polubienia profilu magazynu #7strefa na Facebooku:

7strefa

7strefa. 670 likes · 368 talking about this. Oficjalny profil programu #7strefa

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 8:6 Dwa oczka zaliczki po stronie PGE Skry na pierwszej przerwie technicznej.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 4:4 Punkt za punkt na początku seta.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0, 2:1 Rozpoczął się drugi set konfrontacji w Atlas Arenie.

PGE Skra – Shanghai VC 1:0 (25:18) Kolejny błąd siatkarza ekipy z Szanghaju zakończył pierwszą partię.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 24:18 Piłka setowa dla PGE Skry po błędzie rywali.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 23:18 Chuan Jiang - as serwisowy. Trener bełchatowian Roberto Piazza wziął czas.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 23:16 Mariusz Wlazły - as serwisowy.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 22:16 Punktuje Mariusz Wlazły.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 21:16 Ciekawa akcja i punkt dla ekipy z Chin.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 20:13 Karol Kłos ze środka.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 18:12 Mariusz Wlazły z sytuacyjnej piłki. Drugi czas dla trenera Shanghai VC.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 16:11 Srecko Lisinac - as serwisowy.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 14:10 Srecko Lisinac skutecznie ze środka.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 13:9 Mariusz Wlazły - as serwisowy.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 12:9 Srecko Lisinac zablokował atak rywali.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 11:8 Trzy akcje z rzędu wygrali gospodarze i trener Shen Qiong poprosił o czas.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 9:8 Skuteczny atak Bartosza Bednorza

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 8:7 Punkt przewagi bełchatowian na pierwszej przerwie.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 5:5 Srecko Lisinac - as serwisowy!

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 4:5 Ekipa z Szanghaju utrzymuje przewagę.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 1:3 Mariusz Wlazły zdobył pierwszy punkt dla Skry.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 0:3 Falstart Skry na początku pierwszego seta.

PGE Skra – Shanghai VC 0:0, 0:2 Rozpoczął się pierwszy mecz ekipy z Bełchatowa w KMŚ 2017. Lepiej rozpoczęli goście, dzięki skuteznej grze Facundo Conte.

Kto zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata 2017?

Osiem klubów reprezentuje trzy kontynenty: Europę (4 - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Cucine Lube Civitanova, PGE Skra Bełchatów, Zenit Kazań), Amerykę Południową (2 - Sada Cruzeiro, Personal Bolivar) oraz Azję (2 - Sarmayeh Bank Teheran, Shanghai Volleyball Club). Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

Wtorek to pierwszy dzień KMŚ 2017. Przypomnijmy, jakie spotkania zostały i zostaną rozegrane:

2017-12-12: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sarmayeh Bank 3:2 (19:25, 20:25, 25:16, 31:29, 17:15) (Opole, grupa A)
2017-12-12: Zenit Kazań – Personal Bolivar 3:0 (25:20, 25:19, 25:17) (Łódź, grupa B)
2017-12-12: Sada Cruzeiro – Cucine Lube Civitanova (Opole, grupa A, wtorek – godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2017-12-12: PGE Skra Bełchatów – Shanghai VC (Łódź, grupa B, wtorek – godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

Witamy w relacji na żywo z meczu KMŚ 2017 PGE Skra Bełchatów – Shanghai VC. Początek spotkania o godzinie 20.30.