Nawałka: Sami tego chcieliśmy

Piłka nożna

Adam Nawałka był jednym z gości na gali na 25-lecia Polsatu. Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski skomentował losowanie mistrzostw świata 2018. - Trudna grupa, ale sami tego chcieliśmy. Byliśmy przygotowani na każde rozwiązanie. Nie będziemy narzekać, musimy się świetnie przygotować do turnieju – powiedział.

Marcin Feddek: Czy można powiedzieć, że Polsat i Adama Nawałkę połączyła piłka nożna?

 

Adam Nawałka: Spokojnie. Miło wspominam współpracę i dla mnie jest to bardzo ważna stacja. Niemniej jednak kariera sportowa jako trenera biegnie swoim rytmem. To co po jednej stronie sportowe, czysto organizacyjne, merytoryczne, to trener i piłka nożna. Z wielkim szacunkiem wypowiadam się o tym jak pracują komentatorzy. Są bardzo merytoryczni i myślę, że to pomaga nam w naszej pracy.

 

Mam wrażenie, że nigdy pańskiej reprezentacji nie przeszkadzaliśmy, ta współpraca była taka jak powinna być pomiędzy telewizją a reprezentacją Polski.

 

Nie tylko nie przeszkadzaliście, ale i pomagaliście. Wasza ocena była bardzo obiektywna. Nie przykładam większej uwagi do tego, co się mówi, tylko opieram swoją analizę na opinii sztabu szkoleniowego i wyciągam wnioski. Zawsze jednak warto posłuchać o czym mówią mądrzy ludzie i tak też robię. Na razie są sukcesy i oby ten stał trwał jak najdłużej.

 

Wszyscy żyjemy losowaniem. Ja szybko powiedziałem, że to ciężka grupa. Było parę dni na przemyślenia, jak Pan do tego podchodzi teraz?

 

Trudna grupa, ale sami tego chcieliśmy. Byliśmy przygotowani na każde rozwiązanie. Nie będziemy narzekać, musimy się świetnie przygotować do turnieju. Mundial z pewnością ma to w sobie, że drużyna musi czuć się bardzo mocna, pewna swoich umiejętności, ale też z olbrzymią pokorą podchodzić do tego co będzie, bo to boisko weryfikuje. Na każdy mecz trzeba mieć konkretny plan. Wszystko przed mistrzostwami musi być dopięte na ostatni guzik. Wierzę w drużynę i jestem optymistą.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marcin Feddek, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie