Operację Makuszewskiego przeprowadzi ten sam lekarz, który operował Milika

Piłka nożna
Operację Makuszewskiego przeprowadzi ten sam lekarz, który operował Milika
fot. Cyfrasport

Piłkarz Lecha Poznań i reprezentacji Polski Maciej Makuszewski, który w niedzielę, w meczu z Cracovią, zerwał więzadła w kolanie, w piątek w Rzymie przejdzie operację – poinformował klub. Pomocnika czeka co najmniej sześciomiesięczna przerwa w treningach.

Makuszewski w pierwszej połowie niedzielnego spotkania w niegroźnej sytuacji źle postawił stopę na murawie i po chwili z pomocą fizjoterapeutów musiał opuścić boisko. Pomocnik zerwał więzadło poboczne boczne i krzyżowe przednie w kolanie.

 

Klub zadecydował, że zawodnik przejdzie operację w Rzymie, a zabieg poprowadzi profesor Pier Paolo Mariani, który kilka miesięcy temu operował Arkadiusza Milika. Po operacji więzadeł, Makuszewski pozostanie w klinice Villa Suart. W przyszły wtorek ma wrócić do Poznania, gdzie rozpocznie rehabilitację.

 

Według lekarzy, przerwa w treningach potrwa od sześciu do dziewięciu miesięcy. Makuszewski, który we wrześniu zadebiutował w reprezentacji (w meczu przeciwko Danii), miał realną szansę wyjazdu na przyszłoroczne mistrzostwa świata. W kadrze Adama Nawałki zaliczył jesienią pięć występów. Kontuzja praktycznie pozbawiła go szansy gry na mundialu.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze