Inne

Virtus.pro i AGO Gaming spadły w rankingu...

Już we wtorek o 18:00 na Stadionie Miejskim w Gliwicach „Piastunki” podejmą "Wojskowych" w ramach dwudziestej kolejki Ekstraklasy. Gospodarze potrzebują punktów, by oddalić się od strefy spadkowej, a gościom zwycięstwo niezbędne jest do tego, by nie stracić kontaktu z liderem tabeli. Oba kluby zawalczą jednak o coś więcej niż klasyfikację ligową. Czeka je również pokazowy mecz w FIFA 18.

Dwie godziny wcześniej - w specjalnie przygotowanej strefie VIP stadionu - Piast i Legia wystawią bowiem do walki swoich reprezentantów esportowych. W niebiesko-czerwonym trykocie zobaczymy Jakuba ‘Mrowinho97’ Mrowickiego. Honoru barw „Legionistów” bronić będzie natomiast Michał ‘sroka’ Srokosz. Wydarzenie poprowadzi Piotr ‘Szczypo’ Szczypiński, a komentarzem spotkania zajmie się Michał ‘Wasiu’ Wasik. Relacja na żywo dostępna będzie TUTAJ


Już drugi raz mecz esportowy towarzyszy starciu klubów Ekstraklasy. Wcześniej Piast Gliwice zmierzył się z Wisłą Płock, co prawda zdobywając punkty na murawie, ale przegrywając rywalizację wirtualną.

- Mamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości piłkarze będą jeździć w jednym autokarze z esportowcami, podobnie jak już od dawna dzieje się w lidze francuskiej – mówili wtedy włodarze Piasta Gliwice, organizatora przedsięwzięcia. - Kto wie? Być może tego typu rozgrywki nie będą odbywać się tylko w grze FIFA, ale również CS, LOL, Dota 2, Rocket League i każdym innym tytule, który przenosi fanów do esportowego świata tych niezwykle emocjonujących i coraz popularniejszych wirtualnych zmagań – dodali.