PŚ w biathlonie: Żuk zastąpi Hojnisz w Annecy

Inne
PŚ w biathlonie: Żuk zastąpi Hojnisz w Annecy
fot. PAP/CTK
Kamila Żuk (z prawej).

Kamila Żuk znalazła się w składzie reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Annecy (14-17 grudnia), a wypadła z niego Monika Hojnisz - poinformował Polski Związek Biathlonu. We Francji wystąpią też Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń.

Trener Tobias Torgersen po dobrych występach w Lenzerheide powołał Kamilę Żuk na zawody Pucharu Świata w Le Grand Bornand - napisano w związkowym komunikacie.

 

20-letnia Żuk zajęła w Szwajcarii ósme miejsce w sprincie i 10. w biegu na dochodzenie Pucharu IBU, będącego "zapleczem" Pucharu Świata. Będzie to pierwszy występ w elicie najmłodszej podopiecznej Torgersena w tym sezonie.

 

Hojnisz wystartowała dotychczas w pięciu biegach PŚ, ale w żadnym z nich nie zdołała zdobyć punktów, tj. uplasować się przynajmniej na 40. pozycji. Od czwartku do niedzieli będzie rywalizować w Pucharze IBU w austriackim Obertilliach.

 

W składzie mężczyzn nie zaszły żadne zmiany. W Annecy wystąpią Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Łukasz Szczurek. W czwartek we Francji odbędzie się sprint na 7,5 km kobiet, a dzień później na dystansie 10 km powalczą mężczyźni. W sobotę odbędą się biegi na dochodzenie, a w niedzielę - biegi ze startu wspólnego.


Skład reprezentacji Polski na zawody 3. rundy Pucharu Świata w Annecy-Le Grand Bornand: kobiety Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice) Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec) Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice) Kamila Żuk (AZS AWF Katowice) mężczyźni Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko)
A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze