Piłka nożna

MŚ 2018: Znamy termin meczu Polski z Nigerią!

Przedstawiciel tamtejszego związku piłkarskiego - Magdy Abdel-Ghany stwierdził w jednym z programów telewizyjnych, że Egipcjanie są w trakcie negocjacji z PZPN-em. – Mamy dużo ofert od różnych drużyn, które chcą zagrać z nami towarzysko. Między innymi dostaliśmy oferty od mistrzów Europy - Portugalii, a także innych europejskich ekipy, w tym Polski i Białorusi. Jednak nic jeszcze nie ustaliliśmy. Jesteśmy w trakcie negocjacji.

 

„Faraonowie” trafili do grupy A, w której zmierzą się z gospodarzami mistrzostw świata Rosją. Ponadto przyjdzie im rywalizować z Arabią Saudyjską, a także niedawnym przeciwnikiem Biało-Czerwonych, Urugwajem.

 

Polakom mocno zależało, żeby zmierzyć się z afrykańską drużyną i ten plan już udało się zrealizować. Bowiem pod koniec marca podopieczni Adama Nawałki zagrają z Nigerią. Przedstawiciele naszego związku poszukują kolejnego, mocnego sparingpartnera z „Czarnego Lądu”? Może równie dobrze okazać się, że po zakontraktowaniu „Super Orłów” oferta dla Egiptu jest nieaktualna.

 

Jednak mecz z reprezentacją Egiptu z pewnością byłby cennym sprawdzianem dla naszej drużyny. Bowiem "Faraonowie" w swoich szeregach mają takich zawodników jak: gracz Arsenalu Mohamed Elneny czy gwiazdę Liverpoolu - Mohameda Salaha.