Struzik zwolniony z Pogoni Szczecin

Piłka ręczna
Struzik zwolniony z Pogoni Szczecin
fot. Cyfrasport

Asystent selekcjonera reprezentacji Polski piłkarek ręcznych Adrian Struzik nie jest już pierwszym trenerem Pogoni Szczecin. Jego miejsce zajmie Serbka Ljiljana Markovic. Klub rozwiązał kontrakt ze szkoleniowcem po pięciu latach pracy.

Mamy kilka nowych i perspektywicznych zawodniczek w składzie, a nie widać progresu w grze – uzasadnił powód zmiany trenera prezes klubu Przemysław Mańkowski.

 

W komunikacie klubowym zarząd Pogoni wyjaśnia: „Decyzja podyktowana jest niepokojącymi sygnałami dotyczącymi wyników sportowych po zakończonej pierwszej rundzie. W naszym przekonaniu aktualna formuła współpracy uległa wyczerpaniu. Klub nade wszystko pragnie utrzymać wspólnie wyznaczone cele sportowe na sezon 2017/2018 jakimi są medal mistrzostw Polski oraz Puchar Polski”.

 

Zdaniem zarządu Struzik nie gwarantował osiągnięcia wyznaczonych celów. 50-letnia Markovic to była reprezentantka Jugosławii. Była m.in. w drużynie, która zajęła czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 r. Nowa trenerka Pogoni wcześniej pracowała w takich klubach, jak Vardar Skopje czy Novi Belgrad. Zajmowała się także juniorskimi reprezentacjami Macedonii. Trenerką jest od 11 lat. Posiada licencję EHF Master Coach.

 

Struzik przez pięć lat był pierwszym trenerem szczypiornistek Pogoni. Zdobył ze szczecińską drużyną wicemistrzostwo Polski w 2016 r. oraz doszedł do finału Pucharu Polski. Na arenie międzynarodowej prowadzony przez niego zespół Pogoni dotarł w 2015 r. do finału Pucharu Challenge.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze