Zwycięzcy zawodów z SK Gaming i wicemistrzowie z FaZe Clanu nadal piastują kolejno pierwszą i drugą pozycję w zestawieniu najlepszych formacji świata. Pięć kolejnych zespołów również nie drgnęło. Zmiany zaczęły się dopiero od miejsca ósmego, na które szturmem - awansując o cztery szczeble - wbiło się fnatic. Szwedzi dotarli przecież aż do półfinałów ESL Pro League.

Zmiana ta bezpośrednio wpłynęła na Virtus.pro, które - ze względu na absencję turniejową - zanotowało spadek i dziś może poszczycić się tylko dziewiątym miejscem. Podobnie zresztą AGO Gaming - „Aniołki” minimalnie wypadły poza czołową dwudziestkę i aktualnie znajdują się na pozycji dwudziestej pierwszej.

Największym wygranym nowej odsłony rankingu jest bez wątpienia Misfits. Amerykanie zaskakująco dobrze poradzili sobie w Danii, docierając aż do półfinału. Rezultat ten wystarczył, by wznieść się na trzynaste miejsce tabeli, wyprzedzając m.in. mousesports, Natus Vincere, Team EnVyUs, Heroic czy Space Soldiers.

Dokładny ranking najlepszych formacji świata w Counter-Strike’a: Global Offensive według redakcji HLTV.org dostępny jest na TEJ stronie.