PGE Skra Bełchatów w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata!

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w swym drugim meczu grupy B Klubowych Mistrzostw Świata 2017 wygrali z argentyńskim Personal Bolivar 3:1. To zwycięstwo zapewniło wicemistrzom Polski awans do półfinału.

Wicemistrzowie Polski udanie rozpoczęli zmagania w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata. Na inaugurację pokonali w łódzkiej Atlas Arenie chiński Shanghai VC 3:0 (25:18, 25:19, 25:21). Siatkarze Personal Bolivar w swej pierwszej grze nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z Zenitem Kazań, przegrali 0:3 (20:25, 19:25, 17:25) i znaleźli się pod ścianą.

Podopieczni Javiera Webera dotarli w tym roku do finału Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej, w którym przegrali z Sada Cruzeiro 0:3, choć każdy z trzech setów tej konfrontacji miał zacięty przebieg. Dwukrotnie udało im się awansować do półfinałów KMŚ (2010, 2016), w obu przypadkach kończyli jednak turniej na czwartym miejscu. Podczas turnieju w 2010 roku w walce o finał ulegli PGE Skrze Bełchatów 0:3.

Premierowa odsłona pokazała, że ekipa z Argentyny nie będzie równie łatwym przeciwnikiem, jak mistrzowie Chin. Podopieczni Javiera Webera przeważali od początku, bełchatowianie mieli spore problemy z przyjęciem zagrywki, a także z wyprowadzeniem skutecznych ataków. W pewnym momencie seta przegrywali już 11:17. W końcówce ruszyli do odrabiania strat, złapali kontakt z rywalami (21:22), jednak decydujące piłki padły łupem siatkarzy Personal Bolivar (23:25).

Podrażnieni słabym początkiem bełchatowianie w kolejnych setach spisywali się już znacznie lepiej. W drugiej partii już w środkowej części wypracowali sobie przewagę (16:11) i rozbili rywali 25:15. W drugim podobnie: wyraźna przewaga w środkowej części seta (16:11) i spokojna końcówka (25:21). W czwartej odsłonie gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, ograli rywali 25:19 i zameldowali się w półfinale.

Kapitalne spotkanie rozegrał Srecko Lisinac, który – wraz z Bartoszem Bednorzem – był najlepiej punktującym siatkarzem meczu (17 oczek); Mariusz Wlazły uzyskał 14 punktów. Bełchatowianie kapitalnie grali blokiem, zdecydowanie lepiej od rywali punktowali w tym elemencie (13–5), podobnie jak w zagrywce (8–3).

Sytuacja w grupie B jest więc już jasna: awansu do półfinału wywalczyli wcześniej triumfatorzy Ligi Mistrzów – siatkarze Zenita Kazań, którzy w pierwszym środowym meczu wygrali 3:0 z chińskim Shanghai VC.

PGE Skra Bełchatów – Personal Bolivar 3:1 (23:25, 25:15, 25:21, 25:19)

PGE Skra: Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły, Srecko Lisinac, Patryk Czarnowski, Bartosz Bednorz, Milad Ebadipour – Kacper Piechocki (libero) oraz Nikołaj Penczew, Karol Kłos, Marcin Janusz, Szymon Romać.

Personal: German Galdon, Maximiliano Gauna, Rozalin Penczew, Theo Lopes, Milos Nikic, Pablo Crer – Alexis Gonzalez (libero) oraz Martin Hernandez, Edgardo Lioca, Leonardo Patti, Gabriel Arroyo, Guillermo Garcia.

III kolejka spotkań grupy B:

2017-12-14: Shanghai VC – Personal Bolivar (Łódź, czwartek – godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2017-12-14: PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań (Łódź, czwartek – godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

Mecz zakończony
PGE Skra
3:1
Personal
Zapis relacji
Relacja zakończona

PGE Skra – Personal 3:1 (23:25, 25:15, 25:21, 25:19) Nikołaj Penczew zakończył mecz skutecznym atakiem. PGE Skra Bełchatów w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata 2017!

PGE Skra – Personal 2:1, 24:18 Piłka meczowa dla PGE Skry!

PGE Skra – Personal 2:1, 23:17 Kapitalny mecz w wykonaniu Srecko Lisinaca!

PGE Skra – Personal 2:1, 21:15 Skuteczny blok bełchatowian!

PGE Skra – Personal 2:1, 20:15 Karol Kłos ze środka.

PGE Skra – Personal 2:1, 18:12 Srecko Lisinac - as serwisowy.

PGE Skra – Personal 2:1, 16:11 Pięć oczek przewagi PGE Skry na drugiej przerwie. Atak Srecko Lisinaca po bloku, co pokazała weryfikacja.

PGE Skra – Personal 2:1, 14:10 Theo Lopes przerwał serię punktową siatkarzy PGE Skry.

PGE Skra – Personal 2:1, 13:9 Trener Javier Weber poprosił o czas.

PGE Skra – Personal 2:1, 12:9 Dwa skuteczne bloki siatkarzy PGE skry.

PGE Skra – Personal 2:1, 9:8 Nikołaj Penczew - as serwisowy.

PGE Skra – Personal 2:1, 7:8 Punkt straty PGE Skry na pierwszej przerwie.

PGE Skra – Personal 2:1, 7:7 Nikołaj Penczew obił blok rywali.

PGE Skra – Personal 2:1, 6:5 Skuteczny atak Srecko Lisinaca.

PGE Skra – Personal 2:1, 5:5 Skutecznym atakiem popisał się Pablo Crer.

PGE Skra – Personal 2:1, 3:3 Theo Lopes zaatakował w aut.

PGE Skra – Personal 2:1, 2:3 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego z prawego skrzydła.

PGE Skra – Personal 2:1, 0:1 Od zepsutej zagrywki rozpoczęli bełchatowianie czwartego seta.

PGE Skra – Personal 2:1 (23:25, 25:15, 25:21) Nikołaj Penczew zaatakował po bloku rywali, dając ekipie z Bełchatowa ostatni punkt w tym secie.

PGE Skra – Personal 1:1, 24:19 Mariusz Wlazły obił blok rywali. Piłka setowa dla Skry.

PGE Skra – Personal 1:1, 23:18 Srecko Lisinac zablokował atak rywali. Javier Weber wziął czas.

PGE Skra – Personal 1:1, 22:18 Theo Lopes przestrzelił zagrywkę.

PGE Skra – Personal 1:1, 21:18 Skuteczny atak Theo Lopesa. Roberto Piazza poprosił o czas.

PGE Skra – Personal 1:1, 20:15 Rozalin Penczew pomylił się w ataku.

PGE Skra – Personal 1:1, 19:15 Autowy serwis Nikołaja Penczewa

PGE Skra – Personal 1:1, 18:12 Kapitalną akcję bełchatowian skończył Bartosz Bednorz.

PGE Skra – Personal 1:1, 17:12 Karol Kłos ze środka!

PGE Skra – Personal 1:1, 16:11 Srecko Lisinac - as serwisowy. Pięć punktów przewagi gospodarzy na drugiej przerwie.

PGE Skra – Personal 1:1, 14:11 Theo Lopes zaatakował w aut. Trener Javier Weber poprosił o czas.

PGE Skra – Personal 1:1, 11:9 Mariusz Wlazły - as serwisowy.

PGE Skra – Personal 1:1, 9:9 Skuteczny atak Bartosza Bednorza.

PGE Skra – Personal 1:1, 7:8 Zablokowany Mariusz Wlazły i punkt straty bełchatowian na pierwszej przerwie technicznej.

PGE Skra – Personal 1:1, 7:7 Nieudany atak Bartosza Bednorza.

PGE Skra – Personal 1:1, 6:5 Rozalin Penczew obił dłonie blokujących rywali.

PGE Skra – Personal 1:1, 5:3 Przewaga ekipy z Bełchatowa na początku seta.

PGE Skra – Personal 1:1, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy!

PGE Skra – Personal 1:1 (23:25, 25:15) Pablo Crer posłał piłkę w aut. Koniec drugiego seta, bełchatowianie wyrównali stan meczu!

PGE Skra – Personal 0:1, 24:15 Skuteczny blok Karola Kłosa i piłka setowa dla gospodarzy!

PGE Skra – Personal 0:1, 23:15 As serwisowy Grzegorza Łomacza!

PGE Skra – Personal 0:1, 22:15 Dotknięcie siatki u Argentyńczyków, co pokazała weryfikacja.

PGE Skra – Personal 0:1, 21:14 Srecko Lisinac popisał się kapitalnym atakiem z drugiej linii.

PGE Skra – Personal 0:1, 19:13 Dwa proste błędy siatkarzy Personalu w dwóch kolejnych akcjach i trener Javier Weber poprosił o przerwę.

PGE Skra – Personal 0:1, 17:13 Skuteczny atak Milosa Nikicia.

PGE Skra – Personal 0:1, 16:11 Bartosz Bednorz skutecznie zaatakował nad blokiem. Pięć oczek przewagi PGE Skry na drugiej przerwie.

PGE Skra – Personal 0:1, 13:11 Punkt dla Personalu po weryfikacji.

PGE Skra – Personal 0:1, 13:10 Pablo Crer zaserwował w siatkę.

PGE Skra – Personal 0:1, 12:8 Milos Nikić zablokowany. Javier Weber poprosił o czas.

PGE Skra – Personal 0:1, 10:8 Skuteczny atak Bartosza Bednorza.

PGE Skra – Personal 0:1, 8:6 Skuteczny atak Nikołaja Penczewa dał bełchatowianom dwa oczka zaliczki na pierwszej przerwie.

PGE Skra – Personal 0:1, 6:5 Srecko Lisinac skutecznie i Skra na prowadzeniu.

PGE Skra – Personal 0:1, 5:5 Bartosz Bednorz - as serwisowy.

PGE Skra – Personal 0:1, 3:5 Bartosz Bednorz na czystej siatce zaatakował w aut.

PGE Skra – Personal 0:1, 2:4 Theo Lopes z prawego skrzydła.

PGE Skra – Personal 0:1, 1:3 Siatkarze z Argentyny znów zaczynają budować przewagę na początku seta.

PGE Skra – Personal 0:1, 1:1 Rozpoczął się set numer dwa.

PGE Skra – Personal 0:1 (23:25) Milos Nikić obił blok bełchatowian, kończąc seta.

PGE Skra – Personal 0:0, 22:24 Również Mariusz Wlazły pomylił się w polu zagrywki. Piłka setowa dla ekipy Personal Bolivar.

PGE Skra – Personal 0:0, 22:23 Theo Lopes przestrzelił zagrywkę...

PGE Skra – Personal 0:0, 21:23 Karol Kłos zaserwował w siatkę...

PGE Skra – Personal 0:0, 21:22 Już tylko punkt straty gospodarzy! Trener Javier Weber wziął drugą przerwę.

PGE Skra – Personal 0:0, 20:22 Karol Kłos ze środka.

PGE Skra – Personal 0:0, 19:21 Skuteczny blok bełchatowian.

PGE Skra – Personal 0:0, 17:20 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego. Trzy piłki z rzędu dla PGE Skry i trener Javier Weber wykorzystał pierwszy czas.

PGE Skra – Personal 0:0, 14:19 Po kilku obiecujących akcjach bełchatowian, rywale znów przejęli inicjatywę.

PGE Skra – Personal 0:0, 13:17 Bartosz Bednorz - as serwisowy.

PGE Skra – Personal 0:0, 12:17 Mariusz Wlazły po dłoniach blokujących rywali.

PGE Skra – Personal 0:0, 10:17 Trener Roberto Piazza poprosił o drugi czas.

PGE Skra – Personal 0:0, 10:16 Sześć oczek straty siatkarzy Skry na drugiej przerwie.

PGE Skra – Personal 0:0, 10:15 Mariusz Wlazły po bloku rywali.

PGE Skra – Personal 0:0, 9:14 Nikołaj Penczew pojawił się na parkiecie i w pierwszej akcji wywalczył punkt.

PGE Skra – Personal 0:0, 8:13 Rozalin Penczew wygrał akcję na siatce.

PGE Skra – Personal 0:0, 7:10 Patryk Czarnowski z przechodzącej piłki.

PGE Skra – Personal 0:0, 6:9 Siatkarze z Argentyny utrzymują przewagę.

PGE Skra – Personal 0:0, 5:8 Trzy oczka straty PGE Skry na pierwszej przerwie.

PGE Skra – Personal 0:0, 4:5 Mariusz Wlazły - as serwisowy (110 km/h).

PGE Skra – Personal 0:0, 1:4 Trener PGE Skry szybko poprosił o czas.

PGE Skra – Personal 0:0, 0:2 Rozpoczął się drugi mecz PGE Skry na KMŚ 2017. Dobry początek ekipy z Argentyny.

KMŚ 2017: PGE Skra Bełchatów - Personal Bolivar. Transmisja w Polsacie Sport

W swoim pierwszym meczu Klubowych Mistrzostw Świata PGE Skra Bełchatów wygrała z Szanghaj Volleyball Club 3:0. W drugim grupowym spotkaniu Zenit Kazań w takim samym wymiarze pokonał Personal Bolivar. Jakim rezultatem skończy się środowe starcie Polaków z Argentyńczykami? Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Personal Bolivar w Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu PGE Skra Bełchatów – Personal Bolivar. Początek o godzinie 20.30.