KMŚ 2017: PGE Skra Bełchatów - Personal Bolivar. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
KMŚ 2017: PGE Skra Bełchatów - Personal Bolivar. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W swoim pierwszym meczu Klubowych Mistrzostw Świata PGE Skra Bełchatów wygrała z Szanghaj Volleyball Club 3:0. W drugim grupowym spotkaniu Zenit Kazań w takim samym wymiarze pokonał Personal Bolivar. Jakim rezultatem skończy się środowe starcie Polaków z Argentyńczykami? Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Personal Bolivar w Polsacie Sport.

Personal Bolivar powstał w 2002 roku z inicjatywy argentyńskiego magnata telewizyjnego Marcelo Tinellego. Zespół z miejsca dołączył do najwyższej klasy rozgrywkowej i już w pierwszym roku istnienia sięgnął po mistrzostwo kraju. Uczynił to pod wodzą dobrze znanego w Polsce trenera Daniela Castellaniego, który prowadził go do 2006 roku. Obok pełnienia funkcji głównego szkoleniowca, zajmował się również wyszukiwaniem zdolnej młodzieży.

W kolejnych latach Bolivar tytuł mistrzowski zdobył jeszcze sześć razy, między innymi w sezonie 2016/17. Na drużynę z San Carlos de Bolivar, miasta narodzin jej założyciela, nie było również mocnych w latach 2007-2010. W tym ostatnim roku ekipa sięgnęła dodatkowo po klubowe mistrzostwo Ameryki Południowej, ogrywając w finale 3:2 brazylijski Florianopolis. Do meczu o złoty medal we wspomnianych wyżej rozgrywkach Bolivar dotarł również w lutym tego roku, ale po zaciętych trzech setach musiał uznać wyższość Sady Cruzeiro.

Jeśli idzie o udział w Klubowych Mistrzostw Świata, Argentyńczycy dwukrotnie zakończyli te rozgrywki na czwartym miejscu - za każdym razem przegrywając bój o brązowy medal w tie-breaku (w 2010 roku z Paykanem Teheran i w 2016 z Trentino Volley).

Czy PGE Skra na czele ze Srećko Lisinacem, najlepiej punktującym w meczu z Szanghaj Volleyball Club, zdoła stawić czoła Argentyńczykom?

Transmisja meczu PGE Skra Błechatów - Personal Bolivar w środę od godz. 20:30 w Polsacie Sport. Komentują: Marek Magiera i Łukasz Kadziewicz.

RH, Polsat Sport, KMŚ Polska

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze