KMŚ 2017: Kolejny ekscytujący spektakl ZAKSY! Lube górą w tie-breaku

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przegrali z Cucine Lube Civitanova 2:3 w spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata 2017. Mistrzowie Polski po raz drugi na tym turnieju dostarczyli kibicom niezwykłych emocji – we wtorek pokonali 3:2 Sarmayeh Bank.

Mistrzowie Polski i mistrzowie Włoch stworzyli kapitalne widowisko, w którym było chyba wszystko, czego mogli oczekiwać kibice siatkówki: niezwykłe emocje, efektowne akcje, zwroty akcji, ale również kontrowersyjne decyzje arbitrów.

Premierowa odsłona, w której siatkarze Lube popełnili wiele błędów własnych, padła łupem ZAKSY (25:23). W drugim górą była ekipa z Włoch (21:25), trzeci to znów popis kędzierzynian (25:23). W czwartej partii gospodarze mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, prowadzili na drugiej przerwie 16:13, jednak po niej inicjatywę przejęli siatkarze Lube i udało się im doprowadzić do tie-breaka (21:25). Decydujący set trzymał w napięciu do samego końca i zakończył się rywalizacją na przewagi. Kluczowe piłki padły łupem ekipy z Italii (16:18).

W grupie A wiele się jeszcze może zdarzyć. Siatkarze Lube, którzy w pierwszym meczu zaskakująco łatwo rozprawili się z Sada Cruzeiro (3:0), mają na koncie pięć punktów. ZAKSA, która 3:2 (17:15 w tie-breaku) ograła Sarmayeh Bank Teheran – trzy.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 2:3 (25:23, 21:25, 25:23, 21:25, 16:18)

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Rafał Buszek, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Maurice Torres, Sam Deroo – Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz.

Lube: Cwetan Sokołow, Osmany Juantorena, Davide Candellaro, Taylor Sander, Enrico Cester, Micah Christenson – Jenia Grebennikov (libero) oraz Jiri Kovar.

III kolejka spotkań grupy A:

2017-12-14: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sada Cruizero (Opole, czwartek – godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2017-12-14: Cucine Lube Civitanova – Sarmayeh Bank (Opole, czwartek – godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)

Relacja zakończona

ZAKSA – Lube 2:3 (25:23, 21:25, 25:23, 21:25, 16:18) Koniec meczu! Mistrzowie Włoch wygrali po dramatycznym tie-breaku!

ZAKSA – Lube 2:2, 16:16 Skutecznie Sam Deroo.

ZAKSA – Lube 2:2, 15:15 Davide Candellaro zaserwował w siatkę.

ZAKSA – Lube 2:2, 14:14 Gramy na przewagi!

ZAKSA – Lube 2:2, 13:14 Osmany Juantorena zaserwował w taśmę. Trener Giampaolo Medei wziął czas.

ZAKSA – Lube 2:2, 12:14 Piłka meczowa dla Lube!

ZAKSA – Lube 2:2, 12:13 Tym razem Sam Deroo obił blok rywali.

ZAKSA – Lube 2:2, 11:13 Osmany Juantorena zaatakował blok-aut.

ZAKSA – Lube 2:2, 10:11 Taylor Sander przestrzelił zagrywkę.

ZAKSA – Lube 2:2, 9:11 Taylor Sander - as serwisowy. Andrea Gardini wziął drugi czas.

ZAKSA – Lube 2:2, 9:8 Po czasie Maurice Torres zaatakował po dłoniach rywali.

ZAKSA – Lube 2:2, 8:8 Po zmianie stron siatkarze Lube szybko odrobili straty. Cwetan Sokołow popisał się asem serwisowym. Czas dla trenera Andrei Gardiniego.

ZAKSA – Lube 2:2, 8:6 Maurice Torres przedarł się przez blok. Włosi protestowali po tej akcji, ich trener został ukarany żółtą kartką. Dwa punkty zaliczki ZAKSY przy zmianie stron!

ZAKSA – Lube 2:2, 7:6 Rafał Buszek zatrzymany blokiem.

ZAKSA – Lube 2:2, 7:4 Sam Deroo znów skutecznie! Trener Giampaolo Medei wziął czas.

ZAKSA – Lube 2:2, 6:4 Skuteczny atak Sama Deroo.

ZAKSA – Lube 2:2, 4:4 Osmany Juantorena - as serwisowy.

ZAKSA – Lube 2:2, 3:2 Osmany Juantorena tym razem skutecznie.

ZAKSA – Lube 2:2, 2:1 Zablokowany Osmany Juantorena.

ZAKSA – Lube 2:2, 1:0 Rafał Buszek rozpoczął tie-breaka asem serwisowym!

ZAKSA – Lube 2:2 (25:23, 21:25, 25:23, 21:25) Micah Christenson - as serwisowy i koniec czwartego seta... Tie-break wyłoni zwycięzcę tego starcia.

ZAKSA – Lube 2:1, 21:24 Davide Candellaro wywalczył piłkę setową dla Lube...

ZAKSA – Lube 2:1, 21:23 Sam Deroo skutecznie po prostej.

ZAKSA – Lube 2:1, 20:23 Skuteczny atak Osmany Juantoreny.

ZAKSA – Lube 2:1, 20:22 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

ZAKSA – Lube 2:1, 18:21 Taylor Sander obił blok ZAKSY...

ZAKSA – Lube 2:1, 18:20 Osmany Juantorena... Zapaść ZAKSY, a Włosi zaczęli pokazywać klasę. Andrea Gardini wziął drugi czas.

ZAKSA – Lube 2:1, 18:18 Przestrzelona zagrywka ZAKSY...

ZAKSA – Lube 2:1, 17:17 Mistrzowie Włoch odrobili straty. Andrea Gardini poprosił o czas.

ZAKSA – Lube 2:1, 16:15 Dwa punkty Lube po przerwie.

ZAKSA – Lube 2:1, 16:13 Trzy punkty przewagi ZAKSY na drugiej przerwie.

ZAKSA – Lube 2:1, 15:12 Kapitalny atak Sama Deroo!

ZAKSA – Lube 2:1, 14:11 Znów trzy oczka przewagi ZAKSY! Giampaolo Medei poprosił o przerwę.

ZAKSA – Lube 2:1, 13:11 Włosi nie zdołali przebić piłki po ataku Maurice Torresa.

ZAKSA – Lube 2:1, 11:10 Taylor Sander zakończył długą wymianę.

ZAKSA – Lube 2:1, 11:8 Osmany Juantorena zaserwował w aut.

ZAKSA – Lube 2:1, 10:7 Rafał Buszek z lewego skrzydła! Okres dobrej gry ZAKSY.

ZAKSA – Lube 2:1, 8:7 Skutecznym atakiem po przerwie popisał się Cwetan Sokołow.

ZAKSA – Lube 2:1, 8:6 Dwa oczka zaliczki ZAKSY na pierwszej przerwie.

ZAKSA – Lube 2:1, 7:6 Osmany Juantorena zaatakował w aut.

ZAKSA – Lube 2:1, 5:6 Maurice Torres zatrzymany blokiem.

ZAKSA – Lube 2:1, 5:4 Tym razem Łukasz Wiśniewski zapunktował atakiem ze środka.

ZAKSA – Lube 2:1, 4:3 Mateusz Bieniek z przesuniętej krótkiej.

ZAKSA – Lube 2:1, 3:2 Mateusz Bieniek atakiem ze środka skończył długą wymianę.

ZAKSA – Lube 2:1, 0:1 Autowy atak Rafała Buszka rozpoczął czwartą partię.

ZAKSA – Lube 2:1 (25:23, 21:25, 25:23) Sam Deroo skutecznym atakiem zakończył trzecią odsłonę!

ZAKSA – Lube 1:1, 24:22 Piłka setowa dla ZAKSY!

ZAKSA – Lube 1:1, 23:22 Skandaliczna decyzja sędziów. Osmany Juantorena dotknął siatki, ale punkt dla Włochów!

ZAKSA – Lube 1:1, 23:21 Maurice Torres skutecznie w ważnym momencie.

ZAKSA – Lube 1:1, 22:21 Kapitalny atak Osmany Juantoreny.

ZAKSA – Lube 1:1, 22:20 Skuteczny blok ZAKSY!

ZAKSA – Lube 1:1, 20:20 ZAKSA uzyskała prowadzenie, jednak w kolejnej akcji Sam Deroo fatalnie pomylił się w ataku.

ZAKSA – Lube 1:1, 19:19 Jiri Kovar zaatakował po skosie w aut!

ZAKSA – Lube 1:1, 17:19 Osmany Juantorena obił blok rywali.

ZAKSA – Lube 1:1, 15:17

KMŚ: Włosi dwukrotnie oszukani! Lube nie mogło wziąć challengea

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w swoim drugim spotkaniu Klubowych Mistrzostw Świata mierzyła się z niezwykle silnym Cucine Lube Civitanova. Mistrz Polski rozpoczął spotkanie od prowadzenia, a w drugiej partii obudzili się Włosi. Siatkarze Lube mogli czuć się jednak oburzeni, ponieważ w dwóch spornych sytuacjach nie mogli skorzystać z systemu challenge i niesłusznie stracili punkty!

ZAKSA – Lube 1:1, 15:16 Mateusz Bieniek z krótkiej.

ZAKSA – Lube 1:1, 14:16 Dwa punkty straty ZAKSY na drugiej przerwie.

ZAKSA – Lube 1:1, 13:14 Maurice Torres ustrzelił zagrywką Jenię Grebennikova!

ZAKSA – Lube 1:1, 10:14 Rafał Buszek zatrzymany blokiem.

ZAKSA – Lube 1:1, 10:13 Nieudana zagrywka Sama Deroo.

ZAKSA – Lube 1:1, 8:11 Skuteczny blok mistrzów Polski.

ZAKSA – Lube 1:1, 7:11 Trzy akcje z rzędu dla Włochów. Andrea Gardini wziął czas.

Zenit Kazań pokonał Shanghai VC 3:0 (25:15, 25:16, 25:21) i jako pierwszy zameldował się w półfinale KMŚ 2017.

ZAKSA – Lube 1:1, 6:8 Dwa oczka straty ZAKSY na pierwszej przerwie po asie serwisowym Osmany Juantoreny.

ZAKSA – Lube 1:1, 6:6

A to najciekawsza akcja pierwszego seta (WIDEO):

Szaleńczy rzut Zatorskiego! Niesamowita akcja nie dla ZAKSY (WIDEO)

Po swoim pierwszym, ciężko wywalczonym zwycięstwie z Sarmayeh Bank, ZAKSA świetnie rozpoczęła drugie spotkanie - z Cucine Lube Civitanova, wygrywając seta z włoskim gigantem. Jej rywale Klubowe Mistrzostwa Świata rozpoczęli śpiewająco, aż 3:0 ogrywając obrońców tytułu, Sada Cruzeiro. Siatkówka Obie ekipy szły punkt za punkt, a jedna z kluczowych piłek pojawiła się przy stanie 18:17 dla mistrza Polski.

ZAKSA – Lube 1:1, 5:5 Sam Deroo przerwał punktową serię ekipy z Italii.

ZAKSA – Lube 1:1, 4:5 Enrico Cester - as serwisowy. Cztery piłki z rzędu dla Lube.

ZAKSA – Lube 1:1, 4:4 Maurice Torres atakiem w antenkę zakończył długą wymianę. Włosi szybko odrobili straty...

ZAKSA – Lube 1:1, 4:1 Przewaga ZAKSY na początku seta i kolejna w tym meczu kontrowersja wokół weryfikacji wideo. Trener Giampaolo Medei poprosił o czas.

ZAKSA – Lube 1:1, 3:1 Kapitalna akcja ZAKSY, zakończona atakiem Mateusza Bieńka ze środka.

ZAKSA – Lube 1:1, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy.

ZAKSA – Lube 1:1 (25:23, 21:25) Cwetan Sokołow atakiem po skosie ustalił wynik drugiej partii.

ZAKSA – Lube 1:0, 21:24 Seria ZAKSY trwa. Obity blok, kolejny punkt i Giampaolo Medei poprosił o przerwę.

ZAKSA – Lube 1:0, 20:24 Benjamin Toniutti - as serwisowy.

ZAKSA – Lube 1:0, 18:24 Davide Candellaro wywalczył piłkę setową dla Lube.

ZAKSA – Lube 1:0, 17:23 Skutecznie Davide Candellaro. Trzy piłki z rzędu dla siatkarzy z Italii, trener Andrea Gardini poprosił o czas.

ZAKSA – Lube 1:0, 17:22 Siatkarze Lube coraz bliżej wyrównania stanu meczu.

ZAKSA – Lube 1:0, 16:20 Cztery oczka przewagi Włochów po asie serwisowym Micaha Christensona. Trener Andrea Gardini poprosił o czas.

ZAKSA – Lube 1:0, 16:18 Mateusz Bieniek z przesuniętej krótkiej.

ZAKSA – Lube 1:0, 15:18 Włosi utrzymują przewagę.

W innym trwającym teraz meczu (Łódź, grupa B) Zenit Kazań prowadzi z Shanghai VC już 2:0 (25:15, 25:16).

ZAKSA – Lube 1:0, 14:16 Dwa oczka przewagi Lube na drugiej przerwie.

ZAKSA – Lube 1:0, 14:15 Skuteczny atak Cwetana Sokołowa.

ZAKSA – Lube 1:0, 13:13 Kontrę ZAKSY skończył Maurice Torres.

ZAKSA – Lube 1:0, 10:12 Dwie pomyłki Maurice Torresa w ataku.

ZAKSA – Lube 1:0, 10:10 Punkt za punkt w tej części seta. Skuteczny atak Maurice Torresa.

ZAKSA – Lube 1:0, 8:8 Atak Rafała Buszka po bloku rywali.

ZAKSA – Lube 1:0, 7:8 Punkt przewagi Lube na pierwszej przerwie po ataku Cwetana Sokołowa.

ZAKSA – Lube 1:0, 6:7 Skuteczny blok siatkarzy Lube.

ZAKSA – Lube 1:0, 6:5 Łukasz Wiśniewski z przesuniętej krótkiej.

ZAKSA – Lube 1:0, 4:4 Rozegranie Rafała Buszka i skuteczny atak Sama Deroo

ZAKSA – Lube 1:0, 2:3 Micah Christenson bezpośrednio z zagrywki.

ZAKSA – Lube 1:0, 1:1 Rozpoczął się set numer dwa tego meczu.

ZAKSA – Lube 1:0 (25:23) Pierwszy set dla ZAKSY. Włosi chcieli weryfikacji ostatniej akcji, jednak sędziowie podtrzymali pierwotną decyzję.

ZAKSA – Lube 0:0, 24:23 Dwie piłki dla ekipy z Włoch. Trener Andrea Gardini wziął czas.

ZAKSA – Lube 0:0, 24:21 Skuteczny blok i piłka setowa dla ZAKSY!

ZAKSA – Lube 0:0, 22:20 Przewaga dwóch punktów w ważnym momencie seta.

ZAKSA – Lube 0:0, 21:20 Skuteczny atak Sama Deroo

ZAKSA – Lube 0:0, 20:19 Drugi czas dla trenera Giampaolo Medei.

ZAKSA – Lube 0:0, 18:19 Skuteczny atak Maurice Torresa.

ZAKSA – Lube 0:0, 18:17 Skuteczny atak Sama Deroo. ZAKSA na prowadzeniu i trener Lube Giampaolo Medei poprosił o czas.

ZAKSA – Lube 0:0, 17:17 Zablokowany Cwetan Sokołow.

ZAKSA – Lube 0:0, 15:16 Punkt straty ZAKSY na drugiej przerwie.

ZAKSA – Lube 0:0, 15:15 Kolejny błąd siatkarzy Lube. Mistrzowie Polski odrobili straty!

ZAKSA – Lube 0:0, 14:15 Cwetan Sokołow zmarnował zagrywkę, a po chwili jeden z jego kolegów dotknął siatki. ZAKSA złapała kontakt z rywalami.

ZAKSA – Lube 0:0, 12:15 Zablokowany Rafał Buszek.

ZAKSA – Lube 0:0, 11:14 Kapitalny atak po prostej w wykonaniu Cwetana Sokołowa.

ZAKSA – Lube 0:0, 10:12 Maurice Torres skutecznie. Wreszcie fragment dobrej gry ZAKSY.

ZAKSA – Lube 0:0, 8:12 Davide Candellaro skutecznie ze środka.

ZAKSA – Lube 0:0, 7:11 Enrico Cester popisał się asem serwisowym, co pokazała weryfikacja. Przewaga siatkarzy Lube po pierwszej przerwie i trener Andrea Gardini wziął czas.

ZAKSA – Lube 0:0, 6:8 Mistrzowie Włoch mają dwa oczka przewagi na pierwszej przerwie technicznej.

ZAKSA – Lube 0:0, 5:4 Wyrównany początek premierowej odsłony.

ZAKSA – Lube 0:0, 2:0 Rozpoczynamy drugie spotkanie mistrzów Polski na KMŚ 2017.

Przypomnijmy pierwsze mecze obu ekip:

Spotkanie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lube Civitanova w Polsacie Sport komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

KMŚ 2017: ZAKSA - Cucine Lube. Transmisja w Polsacie Sport

Mistrz Włoch Cucine Lube Civitanova będzie rywalem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w drugim dniu turnieju o Klubowe Mistrzostwo Świata. Obydwa zespoły wygrały swoje pierwsze mecze w opolskiej grupie A. Transmisja meczu ZAKSA - Cucine Lube w Polsacie Sport. Opolski "Okrąglak" był pierwszego dnia KMŚ 2017 szczęśliwy dla mistrzów Polski i Włoch.

Witamy w relacji na żywo z meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova. Początek spotkania o godzinie 17.30.