Pjongczang 2018: Hokeiści z ligi KHL mogą wystąpić w igrzyskach

Zimowe
Pjongczang 2018: Hokeiści z ligi KHL mogą wystąpić w igrzyskach
fot. PAP

Hokeiści grający w lidze KHL mogą wystąpić w igrzyskach w Pjongczangu - poinformowały władze tych rozgrywek. Wcześniej groziły bojkotem turnieju olimpijskiego, gdyby rosyjscy sportowcy nie zostali dopuszczeni do startu w Korei.

Decyzja władz KHL nastąpiła dzień po tym, jak zarząd Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (OKR) poparł jednogłośnie sportowców, którzy chcą wystartować w przyszłorocznych zmaganiach pod mianem "Olympic Athlete of Russia".

 

Prezes KHL Dmitrij Czernyszenko w listopadzie groził, że jeśli Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie dopuści Rosjan do lutowej rywalizacji w Pjongczangu, to te zdominowane przez rosyjskie zespoły rozgrywki nie wypuszczą na tę imprezę występujących w niej zawodników. MKOl 5 grudnia zawiesił Rosyjski Komitet Olimpijski (OKR) na przyszłoroczne zimowe igrzyska ze względu na aferę dopingową. Niektórzy reprezentanci tego kraju będą jednak mogli startować pod flagą olimpijską.

 

Igrzyska w Korei Płd. będą pierwszą od 1994 roku imprezą tej rangi, w której zabraknie zawodników z ligi NHL.

 

W KHL występuje m.in. 15 z 28 hokeistów powołanych przez trenera czeskiej reprezentacji na turniej stanowiący sprawdzian przed lutowym turniejem olimpijskim.

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze