KMŚ 2017: Bolesna lekcja siatkówki! ZAKSA zmiażdżona przez Sadę

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przegrali z Sada Cruizero 0:3 w swym ostatnim meczu fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata 2017. Porażka w tym spotkaniu przekreśliła szanse mistrzów Polski na awans do półfinału.

Mistrzowie Polski na zakończenie fazy grupowej zmierzyli się z obrońcą trofeum – ekipą Sada Cruzeiro. Faworyzowani Brazylijczycy rozpoczęli turniej od falstartu, przegrywając z Cucine Lube Civitanova 0:3 (21:25, 16:25, 18:25), ale klęska ta była w pewniej mierze spowodowana kłopotami z aklimatyzacją. Siatkarze z Belo Horizonte przylecieli do Polski zaledwie trzy dni wcześniej. W drugim meczu wypadli już znacznie lepiej – gładko ograli Sarmayeh Bank Teheran 3:0 (25:23, 25:20, 25:22).

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla na inaugurację pokonała po zaciętym starciu zespół z Iranu, wygrała 3:2 (19:25, 20:25, 25:16, 31:29, 17:15), choć przegrała dwie pierwsze partie. Drugi mecz był równie dramatyczny, tym razem jednak nie zakończył się happy endem. ZAKSA przegrała z Cucine Lube Civitanova 2:3 (25:23, 21:25, 25:23, 21:25, 16:18).

Przed ostatnią serią gier w tabeli prowadziła ekipa Lube (5 punktów), przed ZAKSĄ i Sadą (po 3), a stawkę zamyka Sarmayeh Bank (1). Taki układ oznaczał, że zwycięzca meczu ZAKSA – Sada zamelduje się w półfinale. Niestety, drużyna, która dominuje w polskiej ekstraklasie, jedynie w jednym secie zdołała nawiązać wyrównaną walkę ze słynną ekipą z Brazylii.

Premierowa odsłona miała bardzo jednostronne oblicze. Sada Cruzeiro już od początku zaczęła punktować zagrywką, w czym brylował Leal (3:7), grali również skutecznie w ataku. W środkowej części seta rywale odjechali kędzierzynianom (10:16). W końcówce różnica wzrosła do dziesięciu punktów (11:20), a ostatecznie ZAKSA poległa w tym secie 13:25.

Druga partia dostarczyła najwięcej emocji. Siatkarze ZAKSY rozpoczęli znakomicie. Po skutecznej zagrywce Mateusza Bieńka prowadzili 8:5, w środkowej części seta utrzymywali tę przewagę (16:11). Niestety, po drugiej przerwie nastąpiło załamanie gry kędzierzynian. Gościw wygrali pięć akcji z rzędu i odrobili straty (17:17). Do końca oglądaliśmy zaciętą walkę, zakończoną rywalizacją na przewagi. Mistrzowie Polski mieli cztery piłki setowe, kluczowe akcje padły jednak łupem Brazylijczyków...

Porażka 30:32 w drugim secie, poniesiona w dramatycznych okolicznościach miała negatywny wpływ na postawę ZAKSY na początku kolejnej odsłony, znów w polu zagrywki szalał Leal (2:6). Mistrzowie Polski ocknęli się po pierwszej przerwie, złapali kontakt z rywalami (9:10), to jednak tylko podrażniło siatkarzy z Belo Horizonte.Wygrali oni pięć akcji z rzędu, a zagrywką punktował tym razem Roberlandy Simon (9:15). Po wypracowaniu tak znaczącej przewagi w końcówce mogli kontrolować sytuację (12:18, 15:21). Isac Santos ustalił wynik seta na 20:25 i zakończył mecz.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla w "grupie śmierci" nawiązali walkę z niezwykle trudnymi rywalami, to jednak nie wystarczyło na wywalczenie awansu do czołowej czwórki. W drugim meczu tej grupy Cucine Lube Civitanova zmierzy się z Sarmayeh Bank (godzina 20.30, transmisja – Polsat Sport Extra).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sada Cruzeiro 0:3 (13:25, 30:32, 20:25)

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Rafał Buszek, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Maurice Torres, Sam Deroo – Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz, Rafał Szymura, Kamil Semeniuk, Korneliusz Banach.

Sada Cruzeiro: Yoandy Leal Hidalgo, Evandro Guerra, Robertlandy Simon, Filipe Ferraz, Isac Santos, Nicolas Uriarte – Sergio Nogueira (libero) oraz Eder Levy Kock.

Mecz zakończony
ZAKSA
0:3
Sada
Zapis relacji
Relacja zakończona

ZAKSA – Sada 0:3 (13:25, 30:32, 20:25) Isac Santos zakończył mecz skutecznym atakiem. ZAKSA pożegnała się z mistrzostwami.

ZAKSA – Sada 0:2, 19:24 Maurice Torres zaatakował po taśmie w aut. Piłka meczowa dla Sady Cruzeiro!

ZAKSA – Sada 0:2, 18:21 Sam Deroo - as serwisowy! ZAKSA jeszcze walczy. Trener Marcelo Mendez poprsił o czas.

ZAKSA – Sada 0:2, 17:21 Maurice Torres przedarł się przez blok rywali.

ZAKSA – Sada 0:2, 15:21 Siatkarze Sady spokojnie zmierzają po zwycięstwo w tym meczu...

ZAKSA – Sada 0:2, 14:19 Fatalny błąd siatkarzy ZASKY.

ZAKSA – Sada 0:2, 12:18 Filipe Ferraz zaatakował po bloku ZAKSY.

ZAKSA – Sada 0:2, 10:16 Sześć punktów różnicy na drugiej przerwie.

ZAKSA – Sada 0:2, 9:15 Roberlandy Simon - as serwisowy (111 km/h).

ZAKSA – Sada 0:2, 9:14 Roberlandy Simon - as serwisowy (119 km/h).

ZAKSA – Sada 0:2, 9:13 Trzy piłki z rzędu dla Sady. Trener Andrea Gardini poprosił o czas.

ZAKSA – Sada 0:2, 9:12 Skuteczna kontra siatkarzy Sady.

ZAKSA – Sada 0:2, 9:10 Brazylijczycy utrzymują przewagę.

ZAKSA – Sada 0:2, 7:9 Maurice Torres pomylił się w ataku.

ZAKSA – Sada 0:2, 6:8 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

ZAKSA – Sada 0:2, 5:8 Trzy oczka straty ZAKSY na pierwszej przerwie.

ZAKSA – Sada 0:2, 5:7 Kędzierzynianie zmniejszyli straty...

ZAKSA – Sada 0:2, 3:7 Maurice Torres skutecznym atakiem przerwał serię Brazylijczyków.

121 km/h! Przyjmujący ZAKSY zmiażdżeni serwisem Leala (WIDEO)

Nie lada wyczynem popisał się zawodnik Sada Cruzeiro Joandry Leal Hidalgo, którego serwis przekroczył prędkość 121 km/h! Taka zagrywka całkowicie zaskoczyła przyjmujących ZAKSY, próbujących jeszcze przeskoczyć bandę, aby odbić piłkę. Sytuacja miała miejsce na początku I seta, przy stanie 6:3 dla Brazylijczyków.

ZAKSA – Sada 0:2, 2:6 Leal niszczy dziś rywali zagrywką... Trener Andrea Gardini poprosił o przerwę.

ZAKSA – Sada 0:2, 2:5 Przewaga ekipy z Brazylii na początku seta.

ZAKSA – Sada 0:2, 1:3 Rozpoczął się set numer trzy.

ZAKSA – Sada 0:2 (13:25, 30:32) Dramatyczna końcówka seta! Evandro Guerra zakończył tę część meczu asem serwisowym! Kontrowersje w jednej z ostatnich akcji: sędzia - po interwencji siatkarzy Sady - cofnął swą pierwotną decyzję, w której odgwizdał siatkarzom z Brazylii nieczyste odbicie.

ZAKSA – Sada 0:1, 30:30 Maurice Torres popisał się skutecznym atakiem.

ZAKSA – Sada 0:1, 29:29 Leal tym razem zaserwował w aut.

ZAKSA – Sada 0:1, 28:29 Leal - as serwisowy (121 km/h)!

ZAKSA – Sada 0:1, 28:27 Rafał Szymura - skuteczny atak i czwarta już w tej partii piłka setowa dla ZAKSY.

ZAKSA – Sada 0:1, 27:26 Roberlandy Simon zaserwował w środek siatki.

ZAKSA – Sada 0:1, 26:26 Leal...

ZAKSA – Sada 0:1, 26:25 Sam Deroo znów skutecznie!

ZAKSA – Sada 0:1, 25:24 Filipe Ferraz zaatakował w aut! Piłka setowa dla ZAKSY!

ZAKSA – Sada 0:1, 24:24 Sam Deroo po bloku rywali. Gramy na przewagi! Marcelo Mendez poprosił o czas.

ZAKSA – Sada 0:1, 23:24 Piłka setowa dla Sady.

ZAKSA – Sada 0:1, 23:23 Mateusz Bieniek z przechodzącej piłki.

ZAKSA – Sada 0:1, 21:22 Skutecznie Maurice Torres.

ZAKSA – Sada 0:1, 20:21 Sada na prowadzeniu...

ZAKSA – Sada 0:1, 20:19 Punkt za punkt. Skutecznym atakiem z prawego skrzydła popisał się Maurice Torres.

ZAKSA – Sada 0:1, 19:18 Sam Deroo zaatakował po bloku rywali.

ZAKSA – Sada 0:1, 18:18 Skuteczna kontra Brazylijczyków.

ZAKSA – Sada 0:1, 17:17 Leal! Pięć akcji z rzędu padło łupem siatkarzy z Brazylii. Nic już nie pozostało z przewagi kędzierzynian. Trener Andrea Gardini wykorzystał drugi czas.

ZAKSA – Sada 0:1, 17:16 Sam Deroo zatrzymany blokiem...

ZAKSA – Sada 0:1, 17:15 Seria Brazylijczyków. Maurice Torres zaatakował w aut. Andrea Gardini wziął czas.

ZAKSA – Sada 0:1, 17:12 Skuteczny atak Sama Deroo.

ZAKSA – Sada 0:1, 16:11 Skuteczny blok Mateusza Bieńka. Pięć punktów zaliczki ZAKSY na drugiej przerwie.

ZAKSA – Sada 0:1, 15:11 Sam Deroo z drugiej linii.

ZAKSA – Sada 0:1, 14:10 Mateusz Bieniek z przechodzącej piłki.

ZAKSA – Sada 0:1, 13:9 Walka punkt za punkt po czasie. ZAKSA utrzymuje przewagę.

Zapraszamy do polubienia profilu programu #7strefa na Facebooku:

7strefa

7strefa. 675 likes · 328 talking about this. Oficjalny profil programu #7strefa

ZAKSA – Sada 0:1, 11:6 Sam Deroo znów skutecznie! Trener Marcelo Mendez poprosił o przerwę.

ZAKSA – Sada 0:1, 10:6 Skuteczny atak Sama Deroo.

KMŚ 2017: De Giorgi odwiedził ZAKSĘ przed decydującym meczem!

Ostatni mecz grupowy z broniącą tytułu Sadą Cruzeiro zadecyduje o tym, czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powalczy o medale Klubowych Mistrzostw Świata 2017. Przed pierwszym setem czwartkowego starcia polskich siatkarzy odwiedził ich były trener i do niedawna selekcjoner reprezentacji Polski - Ferdinando De Giorgi.

ZAKSA – Sada 0:1, 8:5 Mateusz Bieniek znów zaskoczył rywali zagrywką! Trzy punkty przewagi ZAKSY na pierwszej przerwie.

ZAKSA – Sada 0:1, 5:3 Evandro Guerra zaatakował w aut.

ZAKSA – Sada 0:1, 4:2 Obiecujący początek ZAKSY.

ZAKSA – Sada 0:1, 1:0 "Mecz dopiero się dla nas rozpoczyna, bo ZAKSA jeszcze nie wysiadła z autobusu" – powiedział Wojciech Drzyzga. Rozpoczynamy drugiego seta!

ZAKSA – Sada 0:1 (13:25) Evandro Guerra obił polski blok. Koniec pierwszego seta, zdecydowane zwycięstwo Sady.

ZAKSA – Sada 0:0, 12:24 Piłka setowa dla Sady.

ZAKSA – Sada 0:0, 11:23 Leal znów popisał się asem serwisowym.

ZAKSA – Sada 0:0, 11:21 Maurice Torres zaatakował w aut. Już dziesięć oczek przewagi mają Brazylijczycy.

ZAKSA – Sada 0:0, 10:19 Błąd Maurice Torresa w ataku. Fatalnie gra ZAKSA w pierwszym secie.

ZAKSA – Sada 0:0, 10:16 Sześć punktów traci ZAKSA na drugiej przerwie technicznej.

ZAKSA – Sada 0:0, 9:15 Maurice Torres zablokowany. Cztery piłki z rzędu dla Sady. Trener Andrea Gardini poprosił o czas.

ZAKSA – Sada 0:0, 9:13 Roberlandy Simon - as serwisowy.

ZAKSA – Sada 0:0, 8:11 Ekipa z Brazylii utrzymuje przewagę.

ZAKSA – Sada 0:0, 7:9 Mateusz Bieniek - as serwisowy!

ZAKSA – Sada 0:0, 6:9 Mateusz Bieniek - as serwisowy!

ZAKSA – Sada 0:0, 4:9 Isac Santos kiwnął za polski blok.

ZAKSA – Sada 0:0, 3:8 Maurice Torres zaatakował w taśmę. Pięć oczek straty ZAKSY na pierwszej przerwie.

ZAKSA – Sada 0:0, 3:7 Mocny początek Sady. Leal zaserwował 121 km/h! Czas dla szkoleniowca ZAKSY.

ZAKSA – Sada 0:0, 2:2 Punktowy serwis i ZAKSA szybko wyrównała.

ZAKSA – Sada 0:0, 0:2 Rozpoczynamy mecz, który zadecyduje o dalszych losach obu ekip na KMŚ 2017!

Poprzednie mecze ZAKSY na KMŚ 2017:

Spotkanie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sada Cruzeiro w Polsacie Sport komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

KMŚ 2017: ZAKSA - Sada Cruzeiro. Transmisja w Polsacie Sport

W swoim trzecim spotkaniu Klubowych Mistrzostw Świata ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z ekipą Sada Cruzeiro Vôlei. Na transmisję z tego spotkania od 17:00 zapraszamy do Polsatu Sport. Dla obu drużyn będzie to trzecie starcie w grupie A. Dotychczas zarówno Polacy, jak i Brazylijczycy wygrali i przegrali po jednym spotkaniu.

Witamy w relacji na żywo z meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sada Cruizero. Początek spotkania o godzinie 17.30.