ME w pływaniu: Troje Polaków przebrnęło eliminacje

Rywalizująca na 50 m stylem motylkowym Aleksandra Urbańczyk oraz Kacper Stokowski i Radosław Kawęcki na 100 m stylem grzbietowym wystąpią w czwartek wieczorem w półfinałowych wyścigach pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kopenhadze.

W eliminacjach Urbańczyk uzyskała czwarty czas (25,55 s), Stokowski trzeci (50,49), a broniący tytułu Kawęcki 11. (51,49).

W tych konkurencjach swoich sił próbowało jeszcze troje Polaków. Karolina Jurczyk zajęła 27. miejsce, Jakub Skierka 31., a Kamil Kaźmierczak nie został sklasyfikowany.

Bartosz Piszczorowicz był 21. na 200 m kraulem, Natalia Fryckowska 47. na 100 m kraulem, na 400 m stylem zmiennym Marcel Wągrowski uplasował się na 14., a Dominik Bujak na 16. pozycji. Na 1500 m kraulem Filip Zaborowski był 15.

Po pierwszym dniu mistrzostw biało-czerwoni mają na koncie dwa medale. Kawęcki był drugi na 200 m stylem grzbietowym, a męska sztafeta 4x50 kraulem trzecia.

W rozpoczynającej się o godzinie 17.00 sesji wieczornej oprócz wspomnianej trójki wystąpi jeszcze dwoje Polaków. Już w środę awans do finału 100 m stylem motylkowym z drugim czasem wywalczył Konrad Czerniak, a z siódmym wynikiem do decydującego wyścigu na 100 m stylem grzbietowym dostała się Alicja Tchórz.