Puchar Włoch: Lazio górą w meczu pięknych goli

Drużyna S.S. Lazio awansowała do ćwierćfinału Pucharu Włoch, po tym, jak w fenomenalnym stylu wyeliminowała AS Cittadella (4:1). Mecz mógł podobać się kibicom, ponieważ po każdym z pięciu strzelonych goli ręce aż same składały się do oklasków.

Zdecydowanym faworytem konfrontacji był rzecz jasna 5. zespół najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej. Wzmocnieniem morale Cittadelli mógł być z kolei wtorkowy wyczyn Pordenone, które dopiero po konkursie rzutów karnych odpadło z rywalizacji kosztem Interu Mediolan.

Drużyna z Serie B bardzo szybko została sprowadzona na ziemię za sprawą Ciro Immobile, który w 11. minucie otworzył wynik spotkania, po doskonałym prostopadłym podaniu Sergeja Milinkovicia-Savicia. Podania przecinające linię obrony Cittadelli były najniebezpieczniejszą bronią Interu, czego najlepszym dowodem była bramka na 2:0. W 24. minucie Lucas Leiva posłał piłkę między obrońców do wybiegającego Felipe Andersona, a ten umieścił ją w bramce, posyłając wcześniej między nogami Alberto Paleariego.

12 minut później było już właściwie po meczu, gdy samobójczego gola strzelił Agostino Camigliano, który został przepchnięty w polu karnym przez jednego z rywali. Stoper gości domagał się jeszcze odgwizdania faulu, ale sędziujący zawody Riccardo Pinzani nie dał się ubłagać.

Bramkę honorową dla gości zdobył w 41. minucie Paolo Bartolomei i był to najładniejszy gol w całym spotkaniu! Po odgwizdaniu rzutu wolnego, pomocnik ustawił piłkę w odległości około 30 metrów od bramki Thomasa Strakoshy, a następnie kosmicznym strzałem posłał ją pod poprzeczkę.

Wynik spotkania został ustalony w drugiej połowie przez Immobile, który po otrzymaniu, a jakże, prostopadłego podania w fenomenalny sposób przelobował bramkarza Cittadelli.

W ćwierćfinale Lazio zmierzy się z Fiorentiną Bartłomieja Drągowskiego, która we wtorek pokonała 3:2 Sampdorię Dawida Kownackiego, Bartosza Bereszyńskiego oraz Karola Linetty'ego.

S.S. Lazio - AS Cittadella 4:1 (3:1)

Bramki: Immobile 11', 87', Anderson 24', Camigliano (samobójcza) - Bartolomei 41'.

Zółte kartki: Fasolo, Salvi, Pezzi.

S.S. Lazio: Strakosha - Wallace (86' Ramos), De Vrij, Gabarron - Basta, Murgia, Lucas Leiva, Lukaku - Milinković-Savić (72' Lulić) - Anderson (64' Caicedo), Immobile.

AS Cittadella: Paleari - Pelagatti, Camigliano (61' Salvi), Adorni, Pezzi - Settembrini, Bartolomei, Lora - Chiaretti (65' Schenetti) - Fasolo (76' Kouame), Arrighini.

Sędzia: Riccardo Pinzani