Hiszpania może nie pojechać na mundial!

Piłka nożna
Hiszpania może nie pojechać na mundial!
fot. PAP

Media z Półwyspu Iberyjskiego donoszą, że w wyniku sankcji nałożonej przez FIFA La Roja może nie pojechać na przyszłoroczny mundial. Kara ma być wypadkową politycznych interwencji rządu w sprawie byłego prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) - Angela Marii Villara.

Reprezentacja Hiszpanii może nie pojechać na rosyjski mundial, jeżeli FIFA zdecduje się na zastosowanie sankcji, donosi "El Pais". Juan Luis Larrea - obecny prezes związku -  otrzymał w piątek pismo, w którym potępiono polityczne interwencje w Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF). Chodzi o "przypadek Villara", byłego szefa organizacji, aresztowanego przez hiszpańskie służby pod zarzutem korupcji. W trakcie tzw. Operacion Soule poszukiwane były również dowody na rzekome nielegalne korzystanie ze środków federacji do wspierania swojej kampanii reelekcyjnej na ósmą kadencję z rzędu. Ponadto Ministerstwo Sportu miało interweniować podczas wyborów na następcę Villara.

Działania hiszpańskiego rządu w RFEF rozwścieczyły najważniejszą piłkarską instytucję. Związek, zrzeszony członek FIFY, może zostać ukarany wykluczeniem reprezentacji  ze wszystkich turniejów, w których uczestniczy.

Według "El Pais" wkrótce dojdzie do spotkania przedstawicieli Ministerstwa Sportu i federacji w związku z tą sprawą.

FIFA może zawiesić każdą federację, jeżeli uzna, ze znajduje się ona pod wpływem i presją polityczną.

no, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie